STANOVISKO 1.LF UK K OČKOVÁNÍ A TESTOVÁNÍ

1. Fakulta očkování podporuje a doporučuje, ale v současnosti je nemůže garantovat.
  2. Strategii očkování tvoří vláda a její prioritizaci zájemců musíme respektovat. Vakcín zatím není dostatek, fakulta sama nemůže jejich distribuci přímo ovlivnit. Očkování je centrálně rozdělováno a evidováno.
  3. Pokud vakcíny budou k dispozici, fakulta je připravena spolupracovat s nemocnicí na organizaci a logistice očkování.
  4. Fakulta bude aktivně usilovat o očkování pedagogů a studentů, zejména v klinických ročnících a absolutně pak u studentů vypomáhajících ve zdravotnických zařízeních. Těm by mělo být zajištěno očkování ze strany pracoviště, spadají-li do kategorie IA dle prioritizace.
  5. Zatím lze očkovat pouze studenty se zdravotním pojištěním v ČR. Očkování těch, kteří nejsou občany ČR (včetně Slovenska) resp. nemají zdravotní pojištění v ČR, nelze v tuto chvíli zajistit. Naší snahou bude podpořit očkování i zahraničních studentů.
  6. Očkování není povinné, účast na výuce nemůže být očkováním podmíněna.
  7. Studenti v klinických ročnících zatím nemohou být v kontaktu s imunokompromitovanými pacienty a to ani ti očkování, o konkrétním postupu rozhoduje garant předmětu.
  8. I očkovaní studenti musí být vybaveni patřičnými ochrannými pomůckami a dodržovat režimová opatření.
  9. Časový harmonogram očkování nemůžeme v tuto chvíli upřesnit, ale máme vypracovaný systém informací a komunikace s nemocnicí. Na očkování musí být učitelé/studenti připraveni se dostavit ihned v rámci výzvy. Další konkrétní informace by byly poskytnuty současně s výzvou k očkování.
  10. Doporučujeme studentům registrovat se do registračního systému pro očkování hned, jak to bude možné.
  11. Testování studentů antigenními testy v současnosti neovlivní rozsah klinické a praktické výuky, proto nebude vyžadován.

Hodnocení: (hodnotilo 25 uživatelů) spravovat