Shrnutí současných pravidel týkajících se zkoušek a vzdělávacích akcí

Pro zkoušky a vzdělávací akce do 20 lidí nejsou stanoveny žádné podmínky, pro zkoušky a vzdělávací akce nad 20 lidí je nutné doložit bezinfekčnost.

Pravidla ochrany dýchacích cest

Nošení respirátorů je povinné ve vnitřních prostorech vysoké školy.

Povinnost se nevztahuje na:

· studenty a akademické pracovníky podle zákona č. 111/1998 Sb., o vysokých školách, v rámci vzdělávací aktivity, jejíž charakter neumožňuje nošení ochranného prostředku (zejména tělocvik, zpěv, hra na dechové nástroje),

· žáky a studenty při vzdělávání, kteří sedí v lavici nebo jsou jinak usazeni (rozestup 1, 5 metrů)

· pedagogické pracovníky nebo akademické pracovníky při poskytování vzdělávání

· zkoušené a zkoušející při zkoušce ve škole nebo vysoké škole, pokud všechny osoby udržují vzdálenost alespoň 1,5 metr.

To znamená, že se povoluje se odložení ochrany dýchacích cest v průběhu výuky i zkoušení na vysokých školách za specifických podmínek, přičemž za akademického pracovníka lze v tomto smyslu považovat všechny osoby podílející se na výuce a zkoušení.