Křeslo pro Fausta s ministrem zdravotnictví Mgr. et Mgr. Adamem Vojtěchem

V dalším cyklu besed s názvem Křeslo pro Fausta, který se uskutečnil v pondělí 25. června 2018 v 17.00 hodin ve Fausťáku – Akademickém klubu 1. LF UK, byl hostem děkana 1. LF UK profesora Aleksiho Šeda ministr zdravotnictví Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch.

Adam Vojtěch se narodil v roce 1986 v Českých Budějovicích, kde mezi lety 1998 až 2006 studoval Biskupské gymnázium J. N. Neumanna. V roce 2009 ukončil bakalářské a v roce 2013 také magisterské studium Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v oboru mediální studia. Mezi roky 2009 a 2010 absolvoval roční studijní stáž na University College Dublin na National University of Ireland. V roce 2013 dokončil magisterské studium na Právnické fakultě UK. Od roku 2017 je postgraduálním studentem 1. lékařské fakulty UK.

Adam Vojtěch pracoval v advokátní a patentové kanceláři Čermák a spol., na Velvyslanectví České republiky v Dublinu, na Obchodně právním úseku Městského soudu v Praze či ve Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

Adam Vojtěch byl od roku 2016 do února 2018 členem správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR a členem dozorčí rady České průmyslové zdravotní pojišťovny, mezi roky 2015–2017 byl také předsedou dozorčí rady Státní tiskárna cenin, od roku 2010 je členem dozorčí rady Randovy nadace. Mezi lety 2014–2017 byl členem představenstva společnosti THERMAL-F, a.s. Dva roky (do 2012) vedl jako starosta Spolek českých právníků Všehrd (Praha).

V letech 2014 až 2017 pracoval jako tajemník ministra financí. Od října 2017 je poslancem Parlamentu České republiky a od prosince 2017 ministrem zdravotnictví.

Hovoří anglicky, německy a španělsky. Je svobodný, bezdětný. Jeho největším koníčkem je hudba a hra na klavír.

Křeslo pro Fausta s ministrem zdravotnictví Mgr. et Mgr. Adamem Vojtěchem Křeslo pro Fausta s ministrem zdravotnictví Mgr. et Mgr. Adamem Vojtěchem Křeslo pro Fausta s ministrem zdravotnictví Mgr. et Mgr. Adamem Vojtěchem Křeslo pro Fausta s ministrem zdravotnictví Mgr. et Mgr. Adamem Vojtěchem Křeslo pro Fausta s ministrem zdravotnictví Mgr. et Mgr. Adamem Vojtěchem Křeslo pro Fausta s ministrem zdravotnictví Mgr. et Mgr. Adamem Vojtěchem Křeslo pro Fausta s ministrem zdravotnictví Mgr. et Mgr. Adamem Vojtěchem Křeslo pro Fausta s ministrem zdravotnictví Mgr. et Mgr. Adamem Vojtěchem Křeslo pro Fausta s ministrem zdravotnictví Mgr. et Mgr. Adamem Vojtěchem Křeslo pro Fausta s ministrem zdravotnictví Mgr. et Mgr. Adamem Vojtěchem Křeslo pro Fausta s ministrem zdravotnictví Mgr. et Mgr. Adamem Vojtěchem