Křeslo pro Fausta s Ing. Evou Soubustovou

Na další besedě z cyklu Křeslo pro Fausta, která se uskutečnila dne 21. září 2017 v Akademickém klubu 1. LF UK byla hostem děkana fakulty profesora Aleksiho Šeda tajemnice 1. LF UK Ing. Eva Soubustová.

Paní inženýrka Eva Soubustová se narodila ve Vimperku, ale protože její otec byl voják, často se stěhovala. Žila deset let na Slovensku, poté v Českých Budějovicích, střední školu studovala v Praze.

V roce 1978 dokončila Vysokou školu ekonomickou a ještě téhož roku nastoupila jako účetní u Československých aerolinií, kde poté vedla mzdovou účtárnu. Od roku 1989 působila jako ekonomická manažerka ve společnosti Lověna. Rok 1991 ji nasměroval do zdravotnictví, konkrétně do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Jako personální náměstkyně zde pracovala osm let. Od roku 2000 je tajemnicí 1. LF UK. Řídí zde 70 zaměstnanců, faktický chod úřadu, má na starosti financování, komunikaci s rektorátem Univerzity Karlovy, ale třeba i celospolečenské aktivity děkanátu. Za svého působení zde spolupracovala se třemi děkany, jak říká, každý z nich byl naprosto jiný.

V roce 2003 získala titul MBA na Prague International Business School.

Rodiče ji vedli ke sportu, takže od mala hrála závodně volejbal. Jejím největším koníčkem jsou ale lyže, zejména sjezdové. Byla instruktorkou lyžování a několikrát absolvovala závod Jizerská padesátka. Má dvojvaječné dvojče – sestru, o níž říká, že je jejím druhým já. Ve škole si je pletli, ale toho prý sestry nikdy nezneužívaly. Mezi její další záliby patří psi, turistika a houbaření.

Křeslo pro Fausta s Ing. Evou Soubustovou

Hodnocení: (hodnotil 1 uživatel) spravovat