Křeslo pro Fausta s doc. Jaromírem Matějkem

103684Doc. Jaromír Matějek je zakladatelem a tvůrcem systému etického poradenství v České republice. Je zakládajícím členem Institutu pro etické poradenství a jako první u nás zavedl službu etického poradenství ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady. Je také zakladatelem a byl předsedou Sekce pro etiku v paliativní péči České společnosti paliativní medicíny. Lékařskou etiku vyučuje i na 1. LF UK.

Doc. Matějek je lékařem dětského oddělení Nemocnice Hořovice a ve svém výzkumu se zabývá rozvojem etického poradenství v České republice a rozhodováním na konci života. Ve volném čase sportuje,
dělá triatlon, občas zkusí maraton. Hraje na baskytaru. Ale úplně nejraději se schází a povídá si s lidmi.