Křeslo pro Fausta 2.0 s doc. Kateřinou Rusinovou

První přednostka nedávno etablované Kliniky paliativní medicíny 1. LF UK a VFN docentka Kateřina Rusinová patří na fakultě i ve Všeobecné fakultní nemocnici mezi průkopníky svého oboru. Před sedmi lety stála u zrodu Centra podpůrné a paliativní medicíny, které se na začátku roku 2021 přeměnilo ve vůbec první kliniku paliativní medicíny v České republice. Kromě toho, že poskytuje svou péči ambulantně i konziliárně napříč klinikami Všeobecné fakultní nemocnice, funguje také jako významné výukové a vědecké pracoviště. Kateřina Rusinová tak významnou měrou přispěla k tomu, že se komunikace a paliativa stala důležitou součástí studia na 1. LF UK. Docentka Rusinová proslula rovněž svou studijní dvojdomostí – vystudovala totiž kromě medicíny také DAMU. Mnozí diváci ji znají z dětských rolí. Téma paliativní medicíny se objevilo v dokumentárním filmu Jednotka intenzivního života, který sledoval vznik paliativního týmu ve VFN a v letošním roce vyhrál Českého lva.

Hodnocení: (hodnotil 1 uživatel) spravovat