Informace pro zájemce o Free movers

Pokud uvažujete o studijním pobytu v zahraničí, můžete se také rozhodnout stát se Freemoverem, tj. zajistit si pobyt samostatně, mimo rámec existujících výměnných/studijních programů – na vlastní pěst. Tento typ mobility má jednu zásadní výhodu: můžete si vybrat prakticky jakoukoli zahraniční instituci, kterou považujete za zajímavou. Nevýhodou je ovšem množství papírování: téměř vše si budete muset zařídit sami a celý proces zařizování mobility bude tedy časově náročnější, než kdybyste vyjeli v rámci některého ze zavedených výměnných/studijních programů. Více informací naleznete zde.                                                                      Podrobnosti k žádosti a schválení výjezdu pro studenty v klinických ročnících upravuje Opatření děkana č. 15/2022, které je ke stažení zde: https://www.lf1.cuni.cz/opatreni

Před výjezdem je potřeba doručit žádost o povolení výjezdu do zahraničí na Zahraniční oddělení. Po ukončení mobility student doručí potvrzení o stáži opět na Zahraniční oddělení a také garantovi každého předmětu. Zde je jednoduchý návod krok po kroku, jak postupovat:

1. Zvolte si cílovou destinaci: Prozkoumejte možnosti a zvažte, která země a nemocnice nejvíce vyhovuje vašim potřebám. Vybírat můžete na základě vašich studijních zájmů, pověsti instituce, lokality nebo jiných osobních preferencí. Můžete také využít smluvně akceptovaná zařízení, jež jsou podle Opatření děkana č. 15/2022 tato:

· Assaf Harofeh Medical Centre (Shamir), Be'er Ya'akov, Israel

· Edith Wolfson Hospital, Holon, Israel

· Tel Aviv Sourasky Medical Center (Ichilov), Tel Aviv-Yafo, Israel

· Clalit Health Services (Israel)

· Carmel Medical Center (Clalit), Haifa, Israel

· Kaplan Medical Center (Clalit), Rehovot, Israel

· Meir Medical center (Clalit), Kfar-Saba, Israel

· Rabin Hospital (Beilinson) (Clalit), Petah Tikva, Israel

· Schneider Children’s Medical Center (Clalit), Petah Tikva, Israel

· St. Franziskus Hospital, Lohne (SES), Germany

· St. Josefs-Hospital,Cloppenburg (SES), Germany

· St. Marienhospital, Vechta (SES), Germany

· St. Elisabeth Hospital, Damme (SES), Germany

· Klinikum Chemnitz gGmbH, Chemnitz, Germany

· United Arab Emirates University, Abu Dhabi, UAE

2. Kontaktujte hostitelskou instituci: Navažte kontakt s nemocnicí, ve které máte zájem absolvovat klinickou rotaci, a informujte se o procesu podávání přihlášek, termínech, požadovaných dokumentech a dalších specifických požadavcích. Je nezbytné zahájit komunikaci a shromáždit všechny potřebné informace.

3. Koordinujte se s 1. lékařskou fakultou:

- Prostudujte Opatření děkana 15/2022, jež stanovuje pravidla zahraničních stáží pro studenty v klinických ročnících studia v režimu Freemovers.

- Vyplňte formulář žádosti o povolení výjezdu do zahraničí pro stáže v zahraničí v režimu Freemover.

- Získejte souhlas garanta (hlavního vyučujícího) příslušného předmětu. Garant posoudí statut zahraniční instituce, zkontroluje kompatibilitu sylabů a rozhodne o kritériích uznání. Pokud si vyberete smluvně uznané instituce, není posouzení sylabů garantem vyžadováno, ale garant přesto musí žádost potvrdit.

- ! Upozornění: Zkoušky a/nebo klasifikované zápočty se vždy konají na fakultě.

- Přihlášku podepsanou garantem (či garanty) odevzdejte ve stanovených termínech na Zahraniční oddělení (osobně nebo e-mailem). Termín na základě Opatření děkana č. 15/2022 je 30. června v případě výjezdů v zimním semestru následujícího akademického roku; a 31. října v případě výjezdů v letním semestru příslušného akademického roku.

- Koordinátor klinických rotací požádá proděkana o povolení výjezdu a bude vás informovat, jakmile bude vaše žádost podepsána.

4. Po ukončení zahraniční stáže Freemover: Předložte osvědčení o stáži (Traineeship certificate) každému garantovi předmětu a na Zahraniční oddělení.

Pokud máte jakékoli další dotazy nebo potřebujete se žádostí pomoci, neváhejte se obrátit na Zahraniční oddělení.