Restaurování části sbírky a zlepšení technického stavu Muzea normální a srovnávací anatomie 1. LF

Restaurování sbírkového předmětu: Delfín skákavý (Tursiops truncatus)

Identifikační číslo: 134D524000143

Evidenční číslo: D24/2

Projekt fyzicky ukončen.

Projekt je realizován z dotace Ministerstva kultury, Integrovaného systému ochrany movitého kulturního dědictví - Preventivní ochrana před nepříznivými vlivy prostředí, ISO II D

Realizace projektu: 1. 3. 2021 - 31. 12. 2021

Příjemce projektu: Univerzita Karlova - 1. LF UK

Řešitel projektu: Ing. Vojtěch Malina

Popis a cíl projektu: Po restaurování skeletu plejtváka malého (Balaenoptera acutorostrata) vyvstaly otázky jeho prezentace spolu se skeletem delfína skákavého s didaktickým zaměřením. Projekt spočívá v čištění povrchu kostí skeletu delfína (Tursiops truncatus, D24/2) za účelem jejich konsolidace a sjednocení do závěsného celku. Skelety se nacházejí v Muzeu normální a srovnávací anatomie Anatomického ústavu 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.
Dedikace projektu:
Projekt „Restaurování sbírkového předmětu: Delfín skákavý (Tursiops truncatus)“ (identifikační číslo: 134D524000143) je podpořen ze státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva kultury ČR, program: Integrovaný systém ochrany movitého kulturního dědictví II (ISO II/D).
Foto před zahájením:

Foto po restaurování: