1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
Zajímá vás, co se děje na fakultě? Přihlaste se k odběru bulletinu Jednička.

Pomůžeme vám

Potřebujete pomoc nebo informace a nevíte přesně na koho se obrátit?

Kontaktujte nás

Začínají oslavy 700. výročí narození císaře Karla IV.

Univerzita Karlova otevřela nové webové a FB stránky přinášející informace o akcích spojených se 700. výročím narození českého krále, římského císaře a zakladatele Univerzity Karlovy - Karla IV. Univerzita Karlova se tak tímto prvním krokem připojuje k celostátním oslavám, jež budou zahájeny 14. května 2016. UK nabídne v této souvislosti řadu aktivit a slavnostních událostí.  


Mezi nejdůležitější květnové akce spojené se jménem Karla IV. patří zejména slavnostní shromáždění ve Velké aule Karolina, odborná konference, výstava „Druhý život Karla IV.“, rekonstrukce Karlovy korunovace, vydání reprezentativních publikací, setkání rektorů evropských i světových univerzit a také cyklus přednášek pro veřejnost. Řada aktivit je organizována ve spolupráci s významnými institucemi - Arcibiskupstvím pražským, Akademií věd ČR, Českou televizí, Českým rozhlasem, Národní galerií či festivalem Pražské jaro.


V rámci mediálního partnerství s Českou televizí bude natočen dokumentární cyklus režiséra Zdeňka Pojmana o osobnosti Karla IV. Ve spolupráci s Arcibiskupstvím pražským budou uspořádány tematické prohlídky klášterů a kostelů založených Karlem IV. na Novém Městě pražském, kde v roli průvodců vystoupí studenti historických oborů UK. V čestném výboru oslav zasedli významní představitelé veřejného života.

Webové a FB stránky s bližšími informacemi akcích spojených s výročním Karla IV. jsou k dispozici na adrese

http://karel700.cuni.cz

a na

https://www.facebook.com/700karel.

Sedmisté výročí narození Karla IV. zařadilo UNESCO na seznam významných světových výročí let 2016 a 2017.

Hodnocení: spravovat