Vyhlášení programu MD/Ph.D. ve FN Motol pro ak. rok 2022/2023

Cílem tohoto prestižního kombinovaného programu je během 5 let umožnit absolventům studia medicínských oborů získat titul Ph.D. a zároveň vykonávat specializační přípravu v klinickém oboru. Program je otevřen pro absolventy všech lékařských fakult v ČR i SR.

Zájemci musí složit přijímací zkoušky a být přijati do řádného prezenčního doktorského studijního programu (Ph.D.). Potom mohou postoupit do soutěže o místo v M.D., Ph.D. programu. Student M.D., Ph.D. je úvazkem ve výši 0,500 financován Institucionální podporou Fakultní nemocnice v Motole z interního grantu příslušného pracoviště FN v Motole do výše přiděleného rozpočtu osobních nákladů a nebo z volné kapacity osobních nákladů příslušného pracoviště FN v Motole.

Ph.D. program bude probíhat podle pravidel příslušné oborové rady a lékařské fakulty. Klinická příprava bude probíhat podle pravidel postgraduálního vzdělávání lékařů v dané specializaci.

Každý rok všichni účastníci M.D., Ph.D. programu projdou etapovým hodnocením vědecké i klinické přípravy a v případě neplnění studijního plánu jejich pracovní úvazek u FN v Motole zanikne.

Základní podmínky pro úspěch v soutěži o místo v M.D., Ph.D. programu:
- přijetí do 1. ročníku prezenčního doktorského studijního programu od 2022/2023
- pracoviště ve FN Motol
- kvalitní výzkumný projekt a školitel, záruka financování vědecké práce (granty školitele) a podmínek pro ni
- souhlas kliniky, na které bude probíhat specializační příprava a jmenování garanta této přípravy (primář kliniky nebo jím jmenovaný zástupce)

Přihlášku do M.D., Ph.D. programu naleznete ZDE, přihlášky jsou přijímány do 10. 6. 2022.

Přihlášku odevzdejte zde: Martina Pavlíková, sekretariát náměstkyně pro vědu a výzkum, který sídlí na ubytovně E, 1. patro, místnost č. 140, zvonek Ing. Žaneta Hajná, 8,00-12,00h, tel. 224437181

Výběrové řízení proběhne v pátek 24. 6. 2022 od 13:00 hodin v učebně S2-3 v budově ředitelství v nejnižším podlaží.

Začátek programu je 1. října 2022.