1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
Zajímá vás, co se děje na fakultě? Přihlaste se k odběru bulletinu Jednička.

Pomůžeme vám

Potřebujete pomoc nebo informace a nevíte přesně na koho se obrátit?

Kontaktujte nás

Velký úspěch semináře o Karlu IV.

Dne 21. dubna 2016 se s velkým úspěchem konala první akce k oslavám 700. výročí narození Karla IV.. Seminář s názvem O životě a smrti Karla IV., který se konal ve velké a malé posluchárně Anatomického ústavu, zaznamenal velkou návštěvnost. 

Nestihli jste seminář O životě a smrti Karla IV.? Nevadí, na záznam všech přednášek se můžete podívat zde:


Po uvedení vernisáže ilustrací akademického malíře Pavla Koutského a benefičním křtu publikace O životě a smrti Karla IV., zahrál soubor zobcových fléten Pražské konzervatoře s názvem Consortium conservatorium pod vedením prof. Jakuba Kydlíčka.

61463Po slavnostním zahájení následovala celá řada zajímavých přednášek. Pan profesor Petr Čornej vzpomínal na Karla IV.  jako na vůdčí osobnost pozdně středověké Evropy. Jan Drocár popisoval velmi složitý rodokmen Od Karla I. Velikého ke Karlu IV. Lucemburskému a PhDr. Václava Kofránková pohovořila o dynastické tradici Karla IV.. Po krátké přestávce pokračoval pan profesor Radomír Čihák výkladem o kosterních pozůstatcích Karla IV., profesor Jan Bartoníček se věnoval osudovému poranění Otce vlasti s profesor Jan Royt mluvil o Karlu IV. jako o vladaři a donátorovi a profesor Miloš Grim a docent Ondřej Naňka představili osobnost Karla IV  ve světle nejnovějších výzkumů. 

Velký úspěch semináře o Karlu IV. Velký úspěch semináře o Karlu IV. Velký úspěch semináře o Karlu IV. Velký úspěch semináře o Karlu IV. Velký úspěch semináře o Karlu IV. Velký úspěch semináře o Karlu IV. Velký úspěch semináře o Karlu IV. Velký úspěch semináře o Karlu IV. Velký úspěch semináře o Karlu IV. Velký úspěch semináře o Karlu IV. Velký úspěch semináře o Karlu IV. Velký úspěch semináře o Karlu IV. Velký úspěch semináře o Karlu IV. Velký úspěch semináře o Karlu IV. Velký úspěch semináře o Karlu IV. Velký úspěch semináře o Karlu IV. Velký úspěch semináře o Karlu IV. Velký úspěch semináře o Karlu IV. Velký úspěch semináře o Karlu IV. Velký úspěch semináře o Karlu IV. Velký úspěch semináře o Karlu IV. Velký úspěch semináře o Karlu IV. Velký úspěch semináře o Karlu IV. Velký úspěch semináře o Karlu IV. Velký úspěch semináře o Karlu IV. Velký úspěch semináře o Karlu IV. Velký úspěch semináře o Karlu IV. Velký úspěch semináře o Karlu IV. Velký úspěch semináře o Karlu IV. Velký úspěch semináře o Karlu IV. Velký úspěch semináře o Karlu IV. Velký úspěch semináře o Karlu IV. Velký úspěch semináře o Karlu IV. Velký úspěch semináře o Karlu IV.
Hodnocení: (hodnotili 2 uživatelé) spravovat