Stipendijní možnosti do německy mluvících zemí, akad. rok 2020/2021

Německá akademická výměnná služba (DAAD) nabízí řadu stipendií pro různé skupiny (pro studenty od 2. ročníku, studenty MSP, doktorandy, vědce až po VŠ učitele). Ve výše uvedeném odkazu na stránky DAAD naleznete podrobný popis stipendijní nabídky. Rovněž tam naleznete popis, jak podat přihlášku.

Online-portál DAAD je již otevřený pro přijímání Vašich žádostí.

U většiny studijních a výzkumných pobytů (delších a kratších) se žádosti podávají do 15. 11. 2019.

Žádosti o stipendia na letní kurzy němčiny se podávají do 1. 12.

Tištěnou verzi žádosti posílejte, prosím, do sídla Akademické informační agentury (AIA), Dům zahraniční spolupráce, Na Poříčí 1035/4, 110 00 Praha 1.

Česko-bavorská vysokoškolská agentura (BTHA) nabízí roční studijní pobyty pro studenty DSP a MSP. Žádosti o stipendium se přijímají nejpozději do 1. 12. 2019. Stipendijní podmínky, informace o potřebných dokladech a doručující adresy naleznete v odkazu.

a. Vláda Švýcarské konfederace nabízí České republice pro akademický rok 2020/2021 dvě stipendijní místa pro studenty DSP a postdoktorandy/vědce.

b. Vláda Švýcarské konfederace nabízí stipendia pro studenty konzervatoří a VŠ uměleckých směrů. V této kategorii nemá Česká republika daný počet stipendijních míst.

Zájemci, kteří splňují formální podmínky pro přidělení stipendia, obdrží na základě své žádosti od Akademické informační agentury (AIA) elektronickou cestou podklady pro podání žádosti v anglickém jazyce.

a. Studenti MSP, DSP a akademičtí pracovníci se mohou ucházet o semestrální stipendium (1-5 m) do 31. 10. 2019.

b. VŠ učitelé se mohou ucházet o 1-měsíční stipendijní výzkumný pobyt do 30. 11. 2019.