Stipendia na základě mezinárodních smluv na 2022/2023 - NĚMECKY MLUVÍCÍ ZEMĚ

Německo – stipendia Německé akademické výměnné služby (DAAD)

DAAD nabízí řadu stipendií pro různé cílové skupiny – pro studenty bakalářských programů od 2. ročníku, studenty magisterských a doktorandských programů, vysokoškolské pedagogy a vědecké pracovníky.

Přehledy podmínek pro jednotlivá stipendia naleznete ve vyhledávači stipendií na stránkách AIA. Podrobné informace a instrukce k podání žádosti naleznete na stránkách DAAD.

U většiny studijních a výzkumných pobytů (delších a kratších) je termín podání žádostí 15. listopadu 2021.

Termín pro podání žádostí o stipendia na letní kurzy němčiny je 1. prosince 2021.

Žádosti se podávají přes online portál DAAD, tištěnou verzi žádosti je pak třeba zaslat do sídla Akademické informační agentury: Dům zahraniční spolupráce, AIA, Na Poříčí 1035/4, 110 00 Praha 1.

Německo - stipendia Česko-bavorské vysokoškolské agentury (BTHA)

BTHA nabízí stipendia na roční studijní pobyty pro studenty magisterských a doktorandských programů. Stipendia jsou určena k financování navazujícího magisterského nebo doktorského studia či delšího studijního pobytu na bavorské veřejné vysoké škole.

Přehled informací k stipendijní nabídce BTHA naleznete ve vyhledávači stipendií na stránkách AIA. Podrobné informace naleznete na stránkách BTHA.

Termín pro podání žádostí je 1. listopad 2021

Švýcarsko - stipendia vlády Švýcarské konfederace

Vláda Švýcarské konfederace nabízí České republice stipendia pro výjimečné studenty a absolventy:

· dvě stipendijní místa pro studenty doktorandských programů a pro postdoktorandy/vědce,

Stručný přehled podmínek pro jednotlivá stipendia naleznete ve vyhledávači stipendií na stránkách AIA. Podrobné informace ke stipendijním nabídkám pro jednotlivé země naleznete na stránkách švýcarského Státního sekretariátu pro vzdělávání, výzkum a inovaci.

Podklady pro podání žádosti (v anglickém jazyce) poskytuje AIA, je však nutné, aby si zájemci, kteří splňují formální podmínky pro přidělení stipendia, tyto podklady od AIA vyžádali emailem na aia@dzs.cz.

Termín pro podání žádostí je 16. listopad 2021.

Rakousko - stipendia programu AKTION Česká republika – Rakousko

· Studenti MSP, DSP, VŠ učitelé a další akademičtí pracovníci se mohou ucházet o semestrální stipendium (1-5 měsíců) – termín podání žádostí je 31. říjen 2021.

· VŠ učitelé a další akademičtí pracovníci se mohou ucházet o stipendium na měsíční výzkumný pobyt – termín podání žádostí je 30. listopad 2021.

Žádosti se podávají přes online portál scholarships.at

Obecné informace o stipendijních pobytech v rámci AKTION naleznete na stránkách programu AKTION, přehled podmínek k jednotlivým stipendiím naleznete ve vyhledávači stipendií na stránkách AIA.