1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
zuzanam| tisk | spravovat

Rusko 2008

Cílová země a organizace: Rusko

Město: Chelyabinsk

Nemocnice a oddělení: hrudní chirurgie, ORL

 

V červenci 2008 jsem byla na stáži v Chelyabinsku. Souběžně se mnou tam byla studentky z Olomouce. Z toho plynou výhody a nevýhody. Neexistuje zde žádný sociální program,celou dobu se o náš volný čas starali místní studenti, kteří již na nějaké stáži byli. Ovšem co se týče zajištění stáže v nemocnici, ubytování, pomoci  při řešení problémů, vše fungovalo naprosto dokonale.

 

Cesta: Z Prahy se letí do Moskvy a odtud do Chelyabinsku. Většina mezinárodních letů přistává v Moskvě na letišti Yeremetěvo terminál 2, lety vnitrostátní na střední (Chelyabinsk) odlétají z Yeremetěvo terminál 1, vzdálenost mezi letišti je15 km. Spojení mezi letišti je buď  pomocí taxi (stojí to okolo 20euro) nebo autobusů (zadarmo,jede každou hodinu,avšak jen ve dne).

 

Ubytování: Hned po mém příjezdu mně na letišti vyzvedla moje kontaktní osoba, která mě přátelsky přivítala, odevzdala mi uvítací balíček, v kterém jsem našla mapu a 3000 rublů na stravu. Pak jsme absolvovali krátkou prohlídku města,abych věděla, kde jsou hlavní střetávací body, fakulta,internet,nemocnice. Poté jsem se ubytovala na koleji.

 

Nemocnice: Strávila jsem 2 týdny na hrudní chirurgii a dva týdny na ORL.Výběr oddělení je omezen počtem lékařů schopných komunikace v angličtině, ale je celkem široký.Doporučuji jít na některý z invazivních oborů, z důvodů problematické komunikace s pacienty (pokud teda zájemce neovládá ruštinu). Do špitálu jsme chodila 5 dnů v týdnu, od 8 do 14.Všichni byli strašně ochotní a milí, v podstatě jsem mohla vidět, co jsem chtěla. Nemocnice nevypadají tak strašně,jak se u nás traduje, např. některé části VFN se jim mohou směle vyrovnat. Samozřejmě rozdíl je v hygienických podmínkách.

 

Město: Chelyabinsk je hlavním městem Chelyabinského regionu a jižního Uralu. Počet obyvatel je okolo 1.1 milionu. Střed města je krásný, mají tam operu a balet, je tam plno restaurací, zvlášť doporučuji tradiční ruské speciality.

            V regionu je víc jak 3000 jezer, doporučuji výlet na Ural, nás tam vzala jedna studentka autem. Taky se dá jít do Ekaterinburgu, asi 3 hodiny autobusem.

Hodnocení: Doporučuju tam jet, mně se tam moc líbilo, musím říct, že jsem se tam nenudila, každý den jsme byli s místními studenty a o víkendech nás brali na zajímavé celodenní výlety.


Za obsah této stránky odpovídá: Oddělení vnitřní komunikace , SMČ . počet zobrazení: 4182 poslední aktualizace: pe.aneta, 30.11.2010
Hodnocení: (hodnotilo 38 uživatelů) Kliknutím na tento odkaz upozorníte autora, že jeho článek už zřejmě není aktuální.
zavřít