1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
Zajímá vás, co se děje na fakultě? Přihlaste se k odběru bulletinu Jednička.

Pomůžeme vám

Potřebujete pomoc nebo informace a nevíte přesně na koho se obrátit?

Kontaktujte nás

Rektor a děkan pokřtili publikaci Anatomie 3


60601

Trojdílná Anatomie profesora Čiháka et. al., jeden z vrcholů odborné domácí literatury, základní studijní materiál pro mediky, lékaře v atestační přípravě a specialisty v jednotlivých oborech. Nyní i třetí díl v již třetím vydání. Nesmí chybět ve Vaší knihovně!

Poslední díl celobarevné učebnice obsahuje anatomii kardiovaskulárního systému, centrálního nervstva, periferních mozkomíšních a vegetativních nervů, kůže a smyslových orgánů. Jsou v něm také připojeny poznámky topografické a poznámky praktické (užité) anatomie.

Vynikající učebnice, které jsou již mnoho let žádány jak fakultami, tak klinickými pracovišti. Vzhledem k trvalému zájmu autoři dílo stále doplňují o nové poznatky v oboru. Komplet je považován za základní stavební kámen pro celoživotní studium jak v oblastech teoretických, tak v pre- i klinických oborech medicíny. Celá vícedílná didaktická publikace u nás dosud nebyla ve své odborné úrovni překonána a je pravidelně aktualizována podle dosavadních poznatků. Všechny díly jsou bohatě barevně ilustrovány originálními vyobrazeními v celkovém počtu 1400, která se často skládají z několika kreseb.

Tento díl upravili a doplnili: prof. MUDr. Radomír Čihák, DrSc., prof. MUDr. Rastislav Druga, DrSc., a prof. MUDr. Miloš Grim, DrSc. Knihu ilustrovali: akademický malíř Ivan Helekal, Mgr. Kacvinsky a Stanislav Macháček. Publikace obsahuje 340 originálních barevných složených obrázků.

60583

Zleva: MUDr. M. Lomíček (nakl. Grada), rektor UK prof. T. Zima, děkan 1. LF UK prof. Aleksi Šedo, prof, R. Čihák, prof. R.Druga, prof. M. Grim.

Trojdílný komplet anatomií hlavního autora prof. MUDr. Radomíra Čiháka, DrSc., je považován za jeden z vrcholů naší odborné literatury jak po stránce didaktické, tak po stránce ilustrací, preciznosti a provedení.

Tento díl je na přání autorů i studentů rozdělen do tří samostatných knih, což dává čtenáři více možností využití rozsáhlé publikace při výuce či v praxi.

60576

GRADA Publishing, a .s.

Vydáno dne 22. 1. 
832 stran,
cena 1949,- Kč; 81,86 €

O společnosti GRADA Publishing:

GRADA Publishing, a.s. si za dobu své existence od roku 1991 vybudovala pozici renomovaného nakladatelského domu
a největšího tuzemského nakladatele odborné literatury. Ročně vydává téměř 400 novinek z více než 40 oborů a v celkem 152 edicích. Od roku 2015 společnost postupně expanduje do dalších oblastí. Jako první v tomto roce představila speciální značku
COSMOPOLIS, která čtenářům přináší zahraniční i českou beletrii všech žánrů. Druhou v řadě uvádí značku pro dětskou knihu s názvem BAMBOOK. Ta představuje dětským čtenářům české i zahraniční autory a ilustrátory.
Třetí značkou je
ALFERIA, literatura poznání, a knihy z oblasti rozvoje osobnosti, harmonie duše a těla, a alternativního vědění.

Pod svou mateřskou značkou GRADA samozřejmě i nadále přináší kvalitní odbornou literaturu ze všech odvětví a oblastí lidské činnosti. Více na www.grada.cz.

Rektor a děkan pokřtili publikaci Anatomie 3 Rektor a děkan pokřtili publikaci Anatomie 3 Rektor a děkan pokřtili publikaci Anatomie 3 Rektor a děkan pokřtili publikaci Anatomie 3 Rektor a děkan pokřtili publikaci Anatomie 3 Rektor a děkan pokřtili publikaci Anatomie 3 Rektor a děkan pokřtili publikaci Anatomie 3 Rektor a děkan pokřtili publikaci Anatomie 3 Rektor a děkan pokřtili publikaci Anatomie 3 Rektor a děkan pokřtili publikaci Anatomie 3 Rektor a děkan pokřtili publikaci Anatomie 3 Rektor a děkan pokřtili publikaci Anatomie 3 Rektor a děkan pokřtili publikaci Anatomie 3 Rektor a děkan pokřtili publikaci Anatomie 3 Rektor a děkan pokřtili publikaci Anatomie 3
Hodnocení: spravovat