Přijímací řízení - kurzy celoživotního vzdělávání

Informace o podmínkách přijímacího řízení do kurzu CŽV v akademickém roce 2018/2019

1.LF otevírá v rámci programu celoživotního vzdělávání na UK 1. LF následující kurzy:

a) Teoretické základy medicíny
b) Teoretické základy dentální medicíny

Přihlášení do kurzu je možné na základě vyplněné přihlášky. Přihlášku je třeba zaslat doporučeně prostřednictvím české pošty nebo osobně doručit na podatelnu 1. LF.

Podmínky přijetí do kurzu:

• podání přihlášky nejpozději do 10. srpna 2018

• Uchazeč může podat nejvýše 1 přihlášku do kurzů. Podá-li uchazeč přihlášky v rozporu s větou první, hledí se na všechny podané přihlášky, jako by nebyly podány.

• úspěšné složení ústního přijímacího pohovoru do programu celoživotního vzdělávání

• absolvování celého přijímacího řízení (vč. Přijímací zkoušky v řádném či náhradním termínu) na 1. LF do studijního programu (oboru), který svou náplní odpovídá obsahu kurzu, do něhož se uchazeč přihlásil a nepřijetí ke studiu v akademickém roce 2018/2019 z důvodů získání nižšího počtu bodů, než je hranice stanovená děkanem fakulty pro přijetí;

• uchazeč není a nikdy nebyl účastníkem programu celoživotního vzdělávání ve stejném kurzu na 1.LF UK ani není a nebyl studentem 1.LF UK ve studijním programu, dle jehož studijního plánu zvolený kurz celoživotního vzdělávání probíhá nebo probíhal

• úspěšné ukončení středoškolského studia maturitou (dokládá se maturitním vysvědčením spolu s přihláškou)

Pořadí uchazečů, kteří splnili všechny podmínky pro přijetí, se stanoví dle bodového zisku získaného u řádné přijímací zkoušky do studijního programu, dle jehož studijního plánu zvolený kurz celoživotního vzdělávání probíhá.

O počtu přijatých účastníků rozhoduje děkan.

Přijímací pohovor se uskuteční pro všechny přihlášené posluchače dne 14. září 2018 v 9.00 hod. v budově děkanátu Kateřinská 32, Praha 2.

Prezence se bude konat na studijním oddělení od 8:45 hodin (studijní oddělení se nachází ve zvýšeném přízemí budovy děkanátu, Kateřinská 32, Praha 2).

K pohovoru si každý posluchač přinese průkaz totožnosti (OP, pas).

Podmínky celoživotního vzdělávání a úhradu za kurzy upravuje opatření děkana č. 10/2018. Kurz zahrnuje s výjimkou volitelných předmětů a praxe, pokud jsou ve studijním plánu obsaženy, předměty totožné se studijním plánem takto:

a) Teoretické základy medicíny - 1. úsek studijního programu Všeobecné lékařství,

b) Teoretické základy dentální medicíny - 1. úsek studijního programu Zubní lékařství,

Uchazeč se stane účastníkem kurzu na základě uzavření smlouvy o uskutečnění programu celoživotního vzdělávání s 1. LF.

Smlouvu uzavře fakulta pouze s uchazečem, který:

- splnil všechny podmínky stanovené opatřením děkana č. 10/2018

- předložil 1.LF doklad o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou třetím osobám (pojistná smlouva).

- předložil doklad o ukončení středoškolského vzdělání (úředně ověřený)

Účastník kurzu není studentem podle zákona o vysokých školách.

prof. MUDr. Aleksi Šedo, DrSc.

děkan fakulty

V Praze dne 14.5.2018