1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
Zajímá vás, co se děje na fakultě? Přihlaste se k odběru bulletinu Jednička.

Pomůžeme vám

Potřebujete pomoc nebo informace a nevíte přesně na koho se obrátit?

Kontaktujte nás

PhD studium v klinických neurovědách se zaměřením na neurozobrazování u poruch řízení pohybu

(nástup září 2021, přihláška do 31.3.2021)

Hledáme studenta pro klinický výzkum na plný úvazek s cílem získání titulu PhD.

Školitel: Prof. MUDr. Robert Jech, Ph.D.

Oblast výzkumu:

Zabýváme se hledáním biomarkerů vývoje neurodegenerativních chorob a dalších onemocnění s poruchou hybnosti, a dále problematikou hluboké mozkové stimulace (DBS), která je předmětem dlouhodobého zájmu Centra pro intervenční terapii motorických poruch (iTEMPO).

Tematické zaměření pozice:

Nabízíme možnost doktorského studia v neurovědách na Neurologické klinice 1.LF UK se zaměřením na pokročilou analýzu dat získaných při zobrazování mozku. Úspěšný kandidát bude pracovat v rámci zkušeného interdisciplinárního týmu a zkoumat strukturální a funkční prediktory progrese Parkinsonovy nemoci, dystonických syndromů, účinků hluboké mozkové stimulace se zaměřením na neurozobrazování.

Zatímco strukturální zobrazování je zaměřeno na mapování změn šedé hmoty, kortikální tloušťky a MR tenzorů difúze, funkční zobrazování je zaměřeno na výpočty různých lokálních i globálních parametrů mozkové konektivity a topologických charakteristik mozkových sítí. Nabídka je vhodná pro zájemce, který chce řešit zajímavé projekty na pomezí rychle se rozvíjejících neurověd a výpočetních metod zaměřených na zpracování obrazových neurofyziologických dat.

Nabízíme otevřenou pracovní atmosféru s pestrou náplní práce, která otvírá možnost kariérního růstu v klinickém i teoretickém výzkumu a vzdělávání prostřednictvím mezinárodních kurzů.


Požadavky:

• vysokoškolský titul (v oboru informatika, medicína, biomedicinské inženýrství nebo přírodní vědy)

• zájem o programování (dovednosti v programování – Matlab, Python s výhodou)

• pokročilá úroveň anglického jazyka písemně i ústně

• schopnost spolupracovat na komplexních mnohostranných projektech se specialisty z různých specializací.


Pokyny:

Prosím, formulujte svou žádost stručným motivačním dopisem a odborným životopisem adresovaným do 30. března 2021 na adresu jech@cesnet.cz a cc: itempo@vfn.cz

 

Hodnocení: spravovat