Oborová rada Biomedicínská informatika - kurzy 2018

Oborová rada Biomedicínská informatika vypisuje v letním semestru 2018 tři kurzy v českém a jeden kurz v anglickém jazyce.

1. Metody v biomedicínské statistice a informatice

2. Modelování biomedicínských systémů

Kurz určen především pro bioinženýry, lékaře, biology i další zájemce v postgraduálním studiu Biomedicínská informatika, kteří se chtějí seznámit seznámit s uplatněním moderního simulačního jazyka Modelica při simulacích biomedicínských systémů. Kurs je zároveň vhodný i pro pro lékaře a biology v postgraduálním studiu Fyziologie a patofyziologie člověka, kteří se setkávají s problematikou modelování a simulací.

3. Fyziologické regulační systémy v normě a patologii

Kurs je určen pro postgraduální studenty oboru Biomedicínská informatika s původním technickým nebo matematickým vzděláním. Kurs je rovněž vhodný pro postgraduální studenty oboru Fyziologie a patofyziologie člověka, kteří si chtějí občerstvit a prohloubit znalosti normální a patologické fyziologie a připravit se na státní rigorózní zkoušku. Cílem kurzu je získání poměrně uceleného přehledu o fungování fyziologického systému člověka v normě a při některých patologických stavech.

4. Kurs Euromise (placený kurz, registrovaní studenti PhD. budou mít vstup zdarma, v případě zájmu o občerstvení - doplatek). Informace o přihláškách a přihlašování na stepan.svacina@lf1.cuni.cz.

House of Physicians on *May 4th, 2018. This will be a one-day  course.

• Electronic health record and interoperability standards
  • Decision support (incl. medical guidelines and their formalization)
  • Education in the field of biomedical informatics
  • Big Data, Biostatistics and Complexity Reduction