1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
Zajímá vás, co se děje na fakultě? Přihlaste se k odběru bulletinu Jednička.

Pomůžeme vám

Potřebujete pomoc nebo informace a nevíte přesně na koho se obrátit?

Kontaktujte nás

Newsletter UK květen 2021

 

UK Point – služby a informace na jednom místě info@cuni.cz

Květen 2021

Newsletter UK Point

Milé kolegyně, milí kolegové,

jaro je v plném proudu a naši studenti se mohou po dlouhé pauze alespoň částečně vrátit na akademickou půdu. V květnovém čísle našeho newsletteru přinášíme shrnutí informací k jejich návratu, zejména o povinném testování.

Pro vás coby zaměstnance UK nabízíme zajímavé webináře zaměřené zejména na zvládání zátěžových situací. Nechybí ani novinky ze světa benefitů a nová samostatná sekce pro kolegyně a kolegy, kteří (prozatím) nemluví česky.

For information in English please scroll down.

Přejeme vám krásné jaro a pevné zdraví.

Za tým UK Pointu
Lída Součková

Vítejte na UK

Srdečně zveme nové kolegyně a kolegy na informační webinář. Dozvíte se užitečné údaje, které vám usnadní orientaci na vašem novém působišti. Pozvánku s odkazem obdržíte
e-mailem.

Bolzanova cena – vyhlášení 28. ročníku soutěže

Rektor Univerzity Karlovy vyhlásil soutěž o Bolzanovu cenu, udělovanou studentům a absolventům UK za mimořádně objevné práce s vynikajícím tvůrčím obsahem. Termín odevzdání přihlášek je 31. října 2021.

Využijte rektorský den ke sportu

Na 12. 5. byl vyhlášen rektorský den, který mohou zaměstnanci využít
k individuální sportovní činnosti a zlepšení své fyzické kondice. Je jen na vás, jestli zvolíte turistiku, nebo třeba cyklistický výlet.

Zvládání zátěžových situací

19. 5. se koná přednáška
o posilování duševního zdraví a prevenci duševních obtíží. Lektory budou terapeuti Centra Carolina. Ve své přednášce představí relaxační techniky, které využívají při své praxi.

Sebezkušenostní skupina

26. 5. startuje sebezkušenostní skupina s prvky biosyntetické psychoterapie jako pomoc při zvládání zátěžových situací. Smyslem je najít způsob jak zacházet se stresem pomocí naslouchání vlastnímu tělu.

Muzeum východních Čech v Hradci Králové

Novým partnerem univerzity, který poskytuje 10% slevy na vstupném, je Muzeum východních Čech v Hradci Králové. Již nyní můžete navštívit množství virtuálních prohlídek a přednášek.

Další novinky z rektorátu Univerzity Karlovy:

Do školy s negativním testem

Studenti UK se mohou účastnit vybraných studijních aktivit za podmínky testování na COVID-19. Informace shrnuje hlavní webová stránka UK anebo stránky jednotlivých fakult.

Jak podporovat open science na UK?

Stále se můžete přihlásit na sérii přednášek pro administrativní pracovníky UK, která vás provede světem publikačního režimu open access a správou výzkumných dat.

Newsletter for CU International Employees:

News and Information on SWC Website

Don´t forget to check out the Staff Welcome Centre website! We keep it current and post there all important news and information concerning the life of foreigners in the Czech Republic!

Use the Rector's Leave for Sport Activities!

Take advantage of the rector's leave announced for Wednesday, May 12! Leave the laboratories and offices empty, enjoy the day off in nature and improve your physical and mental condition!

Follow CU on Social Media!

Everything you need to know about the university and life there, now you have all in one place. You may ask questions, discuss and share with others. Follow us on Twitter, Linkedin, Facebook or Instagram.

Mindfulness Webinar

Would you like to gain control over your reactions and repetitive thought patterns and make your life more satisfying? This webinar primarily offered to our international students may help anyone be more present and happier in their life.
Join in on May 5, 2021, from 2 p.m.

Legal Counselling in English

Did you know that our Carolina Centre newly offers free consultations with a lawyer in English to all students and employees of CU? Do not hesitate to ask us for more information.

Free Coaching in English

Do you struggle to concentrate on your work? Do you find it hard to manage both working and relaxing? Do you need some balance? We provide coaching in English, free of charge.

Hodnocení: spravovat