Navýšení příspěvků poskytovaných zaměstnancům 1. LF UK ze sociálního fondu

Na základě dobrého hospodaření fakulty se od 1. ledna 2017 podařilo navýšit příspěvky zaměstnavatele na penzijní připojištění, doplňkové penzijní spoření a soukromé životní pojištění zaměstnanců 1. LF UK.

Pokud pracovní poměr zaměstnance na 1. LF UK trvá ke dni podání žádosti:

- nepřetržitě nejméně 3 roky a výše jeho pracovního úvazku je od 0,5 do 0,69, zvyšuje se příspěvek z 300 Kč měsíčně na 500 Kč měsíčně.

- nepřetržitě nejméně 3 roky a výše jeho pracovního úvazku je minimálně 0,7, zvyšuje se příspěvek z 600 Kč měsíčně na 1000 Kč měsíčně.

- nepřetržitě nejméně 5 let a výše jeho pracovního úvazku je od 0,5 do 0,69, zvyšuje se příspěvek z 500 Kč měsíčně na 750 Kč měsíčně.

- nepřetržitě nejméně 5 let a výše jeho pracovního úvazku je minimálně 0,7, zvyšuje se příspěvek z 1000 Kč měsíčně na 1500 Kč měsíčně.

Příspěvek ve změněné výši se poskytne poprvé při vyúčtování mzdy za měsíc leden 2017. Ostatní podmínky pro přiznání příspěvku zůstávají nedotčeny.

POZOR! Je nutné, aby zaměstnanec změnu výše příspěvku písemně oznámil svému penzijnímu fondu či příslušné pojišťovně, a to v těchto případech:

– při uzavření životního pojištění

– při uzavření penzijního připojištění či doplňkového penzijního spoření, pokud je ve smlouvě uvedena konkrétní částka.

K navýšení příspěvku došlo v souladu s Dodatkem č. 10 k Opatření děkana č. 13/2006, kterým se stanoví pravidla použití sociálního fondu na 1. lékařské fakultě UK. Více viz www.lf1.cuni.cz/opatreni.