zburi| tisk | spravovat

Jednička zářila na dětském festivalu Kefír!

Zbavit děti strachu z „bílých plášťů“, seznámit je s nástroji, se kterými se běžně setkávají u lékaře, nebo je naučit komunikovat s panem doktorem. To byl úkol zkušených studentů medicíny z 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy 2. září 2017 na dětském festivalu Kefír. Pomocí plyšových zvířátek tak odbourávali u dětí obavy z toho, čemu nerozumí.

71178

Malý návštěvník festivalu si mohl pro plyšáka vymyslet nějakou nemoc nebo úraz – tím se dostal do role rodiče „pacienta“ a mohl tak beze strachu přihlížet základním vyšetřením, která byla medvídkovi prováděna.

Přátelští a usměvaví studenti zubního lékařství 1. lékařské fakulty si zase získávali důvěru rodičů i jejich dětí proto, aby v budoucnu bez obav navštěvovali zubní ordinaci. S pomocí plyšáků, modelů zubů i obřích kartáčků s dětmi natrénovali péči o chrup a základy zubní a ústní hygieny.

Již nyní se velmi těšíme na další ročníky festivalu Kefír!

Photo by Jana Tlapáková a Zuzana Burianová

Za obsah této stránky odpovídá: Oddělení komunikace . počet zobrazení: 1044 poslední aktualizace: zburi, 04.09.2017