1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
zuzanam| tisk | spravovat

Mexiko 2008

Jméno:Kateřina Klímová

Fakulta  a ročník: 1. LF

Cílová země a organizace: Mexico a IFMSA

Město: Monterrey

Nemocnice a oddelení: Univerzitní nemocnice José Eleuterio Gonzáles

 

V červenci jsem se zúčastnila klinické stáže v Monterrey, Mexico v univerzitní nemocnice José Eleuterio Gonzáles.

 

Komunikace se studenty s IFMSA před mým odjezdem byla skvělá, na e- maily odpovídali většinou do druhýho dne a byli velmi ochotní.

 

Letenku jsem si koupila z Vídně do Mexico City, kde jsem strávila několik dní, a pak z Mexico City do Monterrey. Čím dříve se letenka koupí, tím je levnější, ale jak jsem zistila. Lze najít letenky za dobrou cenu i na koci května J

 

V Monterrey jsme bydleli v studentské „ubytovně“ Urdiales Suites nedaleko nemocnice. Snídaně jsme dostávali tam, obědy a večeře v nemocnici.

 

Stáže začínali většinou v 8 nebo v 9 hodin ráno. Jáj sem byla na oddělení hematologie – dopoledne na ambulaci a odpoledne chvíli na oddělení. Všichni lékaři byli vstřícní a příjemní, ale myslím, že znalost španělčiny je téměř nezbytná; každopádne pobyt velmi usnadní. Délka stáže nutná pro získání certifikátu o absolvování jsou 3 týdny, ačkoli to taká lehce závisí na vedoucím daného oddělení, myslím ale, že nikdo neměl žádné potíže, i když na stáže příliš nechodil. Co se týče úrovně nemocnice, myslím, že byla vcelku dobrá, až na občasné nedostatky v hygienickém režimu (jak se většina z nás zhodla) a její pacienti patří veskrze medzi chudou část populace, takže su nemohou dovolit tu nejlepší (tedy většinou nejdrahší) léčbu.

 

V červenci nás bylo v Monterrey kolem 50, zhruba polovina Španělé, téměř polovina Francouzi, a pak pár nás ostatních ze zbytku Evropy J Místní studenti i lékaři s velmi snažili ukázat nám noční život v Mexiku, takže o zábavu postaráno. Behem odpolední zorganizovali nekolika procházek po městě.

 

Monterrey je velké město, kde s edobře nakupujem jinak v něm ani v jeho okoli není mnou turisticky atraktivních mist. Po skončení stáže jsme si v počtu pěti lidí pronajali auto a cestovali z Mexico City po Yucatánu do Cancúnu a zpět. Spali jsme v hostelech a jedli občas v restauracích, občas typické tacos kupované na ulici, Ubytováni a jídlo jsou v Mexiku levné, tekže cestování není vubec drahé. Během naši „road trip“ jsem poznali Mexiko z mnoha stran, a musím říct, že ačkoli mě mnozí varovali, že se jedná o nebezpečnou zemi, neměli jsme jedinou negativní skušenost. Místní se nám snažili vždycky pomoci. Přesto je určite dobré dávat si pozor a nenechat se ošidit. I během cestování je znalost španělčiny nutná, anglicky neumí mnoha lidí, takže se vyplatí naučit alespoň základy.

 

Cestu do Mexika určitě doporučuji všem, kteří chtějí strávit stáž v krásné zemi, kterou stojí za to poznat a zvláště pro ty, kteří si chtějí procvičit své znalosti španělštiny J

 


Za obsah této stránky odpovídá: Oddělení vnitřní komunikace , SMČ . počet zobrazení: 4253 poslední aktualizace: pe.aneta, 30.11.2010
Hodnocení: (hodnotilo 27 uživatelů) Kliknutím na tento odkaz upozorníte autora, že jeho článek už zřejmě není aktuální.
zavřít