1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
zuzanam| tisk | spravovat

Kuwait

Jméno:  Zuzana Baková

Fakulta a ročník: 1.LF UK Praha, 6. ročník

Cílová země a organizace: Kuwait, KuMSA

Město: Kuwait

Nemocnice a oddělení: Maternity hospitál, Obstetrics and gynaecology

Jak bych hodnotil/a stáž z hlediska odborného: /zde v několika větách popište, co jste viděli na oddělení/ Bylo obdivuhodné sledovat a spolupracovat s lékaři různých národností. Měla jsem možnost využít svých odborných znalostí v průběhu operací, ale i samotné práce na oddělení.

 

Co je asi největší rozdíl oproti našemu prostředí: /zde jednu, dvě věty na toto téma – například přístup k pacientům, jiné postupy atd./ V první řadě se tam rodí mnohem víc dětí – v nemocnici, kde jsem pracovala asi tak kolem15-20 denně J)) a pracuje se tam naoko míň, ale služí víc, a už i absolventi jsou tam „hozeni do vody“ hned po prvním dnu po nástupu do práce. Rozdíl je cítít i ve vztahu lékař – pacient, podle mého názoru, u nás je kontakt i vztah hodně bližší ( co je při takovém počtu porodů pochopitelnéJ)

 

Jak vypadalo ubytování a strava: /jedna dvě věty – jednalo se o kolej? Jedno/dvoulůžko? Čisté? Strava ok?/ Bydlela jsem na koleji jenom pro studentky – hodně tvrdý režim, ale dalo se s nima domluvit. Strava (S,O,V)byla zabezpečená na koleji, byla orientální, co mně osobně vyhovovalo, více-méně formou bufetu.

 

Jak bylo postaráno o společenský program: /starali se studenti o zajištění poznání místní kultury např. návštěvou nějaké památky? Pořádali nějaký večerní program?/ Studenti místní pobočky pro nás připravili výborný a docela náročný program, v rámci kterého jsme se seznámili s historií, kulturou a životem v Kuwaitu. Kromě toho nám byli k dispozici kdykoliv jsme měli vlastní návrhy na kult.program..nebo nakupování.

 

Co určitě doporučuji vidět/navštívit: /pokud jste viděli něco úžasného, nezapomeňte se o tom v tomto bodě zmínit/ Doporučuji Muzeum iracké invaze, Scientific Center, Entertainment City, Kuwait Towers, Souq Mubarakiya, nebo na vlastní pěst zkusit večerní „projížďku“ po Kuwait City, kde se dá vidět různorodost národů, a hlavně sociálních vrstev (samotní Kuwaiťani tam moc nejezdí).

 

Co se mi na stáži nelíbilo: /stížnosti na nějaké zásadní problémy typu, např. že se studenti o příchozí nestarali/ Kuksy organizuje stáže 2.rokem, tak trochu na zač. vládla dezorganizace a miskomunikace (což je docela zásadní v krajině, kde jste odkázaní zcela na někoho jiného – tam skrátka není možné jen tak se sebrat a jít na „projížďku“ – vzdálenosti nejsou zanedbatelné), ale pak se všechno vyřešilo J a všechno fungovalo perfektně… jenom bacha na víza…může se stát, že zaplatíte masnou pokutu, když vás „nedopatřením zapomenou“ zapsat správně do jejich IT systému po příletu do Kuw. A pak vás nebudou chtít pustit z krajiny při odjezdu, protože vás počítač jednoduše „nepustí“L

 

Doporučuji jet na tuto stáž ano/ne a případně proč:

            Stáž doporučuji lidem, kteří nemají potíže s adaptací na úplně jiné kultury, a hlavně těm, kteří jsou hodně flexibilní.


Za obsah této stránky odpovídá: Oddělení vnitřní komunikace , SMČ . počet zobrazení: 4603 poslední aktualizace: zuzanam, 08.12.2008
Hodnocení: (hodnotilo 65 uživatelů) Kliknutím na tento odkaz upozorníte autora, že jeho článek už zřejmě není aktuální.
zavřít