1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
Zajímá vás, co se děje na fakultě? Přihlaste se k odběru bulletinu Jednička.

Pomůžeme vám

Potřebujete pomoc nebo informace a nevíte přesně na koho se obrátit?

Kontaktujte nás

Křest publikace Vzácné nádory v onkologii

Děkan 1. LF UK prof. Aleksi Šedo pokřtil v úterý 6. října 2015 publikaci MUDr. Kateřiny Kubáčkové a kol. Vzácné nádory v onkologii, do níž přispělo 15 odborníků z pražských a brněnských institucí. Dalšími kmotry publikace byli náměstek ministra zdravotnictví prof. Josef Vymazal a ředitel Ústavu hematologie a krevní transfúze prof. Petr Cetkovský.

56887

 

Publikace poskytuje aktuální pohled na vzácná onkologická onemocnění, která představují jednu pětinu všech zhoubných nádorů. Polovina nemocných však na diagnózu vzácného zhoubného nádoru umírá. Kniha je určena nejen onkologům, ale i lékařům dalších specializací, kteří mohou tyto diagnózy zachytit v jejich časném stadiu. Samostatné kapitoly jsou věnovány vzácným tumorům kůže, CNS a nervového systému, hlavy a krku, hrudníku, gastro- intestinálního traktu, genitourinárního traktu, prsu, nádorům endokrinním a gynekologickým, vzácným hematologickým malignitám, nádorům neznámého origa a vzácným syndromům dědičné nádorové predispozice. Autoři přehledným způsobem shrnují problematiku jejich biologie a epidemiologie, patologie, klinické symptomatologie a diagnózy, léčby a prognózy.

Vydala Mladá fronta a.s. v edici Aeskulap.

Křest publikace Vzácné nádory v onkologii Křest publikace Vzácné nádory v onkologii Křest publikace Vzácné nádory v onkologii Křest publikace Vzácné nádory v onkologii Křest publikace Vzácné nádory v onkologii Křest publikace Vzácné nádory v onkologii Křest publikace Vzácné nádory v onkologii Křest publikace Vzácné nádory v onkologii Křest publikace Vzácné nádory v onkologii Křest publikace Vzácné nádory v onkologii Křest publikace Vzácné nádory v onkologii Křest publikace Vzácné nádory v onkologii Křest publikace Vzácné nádory v onkologii

Photo by Petr Heřman

 

Hodnocení: spravovat