Křeslo pro Fausta s prof. MUDr. Janem Bartoníčkem, DrSc.

Na další z připravovaných besed s titulem Křeslo pro Fausta usedl do vytesaného dřevěného křesla ve čtvrtek 28. ledna 2016 přednosta Kliniky ortopedie 1. LF UK a ÚVN Praha profesor Jan Bartoníček. Atmosféra večerního Akademického klubu byla všem velice příjemná, proto věříme, že se Vám setkání líbilo a těšíme se na Vaši další návštěvu!

Plakát ke stažení ZDE

59461

Prof. Bartoníček absolvoval studium Fakulty všeobecného lékařství v roce 1980. Poté nastoupil na Ortopedickou kliniku Nemocnice Na Bulovce. V roce 1992 byl jmenován docentem, řádným profesorem ortopedie pak v r. 2004. V letech 1993 až 2009 byl přednostou Ortopedicko-traumatologické kliniky 3. lékařské fakulty UK, posledních pět let je v čele Kliniky ortopedie 1. LF UK a ÚVN Praha.

Zásadní význam pro něj má Anatomický ústav 1. LF UK, kde pracoval již od 2. ročníku studia medicíny. Klinické anatomii pohybového aparátu se tak věnuje bezmála 40 let. Během své dlouholeté praxe se zabýval řadou různých problematik – od dětské ortopedie, končetinové traumatologie přes artroskopii až po traumatologii páteře. V posledních letech se věnuje zejména chirurgii nohy a hlezna, zlomeninám lopatky a osteotomii kyčelního kloubu.

Prof. Bartoníček v mládí hrával kopanou, později se věnoval horolezectví. Jeho celoživotním zájmem je literatura, archeologie a historie, a to včetně historie ortopedie. Za splnění svých dětských snů považuje návštěvu Velikonočního ostrova a některých dalších významných světových archeologických lokalit.

Křeslo pro Fausta s prof. MUDr. Janem Bartoníčkem, DrSc. Křeslo pro Fausta s prof. MUDr. Janem Bartoníčkem, DrSc. Křeslo pro Fausta s prof. MUDr. Janem Bartoníčkem, DrSc. Křeslo pro Fausta s prof. MUDr. Janem Bartoníčkem, DrSc. Křeslo pro Fausta s prof. MUDr. Janem Bartoníčkem, DrSc. Křeslo pro Fausta s prof. MUDr. Janem Bartoníčkem, DrSc. Křeslo pro Fausta s prof. MUDr. Janem Bartoníčkem, DrSc. Křeslo pro Fausta s prof. MUDr. Janem Bartoníčkem, DrSc. Křeslo pro Fausta s prof. MUDr. Janem Bartoníčkem, DrSc. Křeslo pro Fausta s prof. MUDr. Janem Bartoníčkem, DrSc. Křeslo pro Fausta s prof. MUDr. Janem Bartoníčkem, DrSc. Křeslo pro Fausta s prof. MUDr. Janem Bartoníčkem, DrSc. Křeslo pro Fausta s prof. MUDr. Janem Bartoníčkem, DrSc. Křeslo pro Fausta s prof. MUDr. Janem Bartoníčkem, DrSc. Křeslo pro Fausta s prof. MUDr. Janem Bartoníčkem, DrSc. Křeslo pro Fausta s prof. MUDr. Janem Bartoníčkem, DrSc. Křeslo pro Fausta s prof. MUDr. Janem Bartoníčkem, DrSc. Křeslo pro Fausta s prof. MUDr. Janem Bartoníčkem, DrSc. Křeslo pro Fausta s prof. MUDr. Janem Bartoníčkem, DrSc. Křeslo pro Fausta s prof. MUDr. Janem Bartoníčkem, DrSc. Křeslo pro Fausta s prof. MUDr. Janem Bartoníčkem, DrSc.