Křeslo pro Fausta s MUDr. Radkinem Honzákem, CSc.

Radkin Honzák vystudoval medicínu v roce 1962 na Fakultě všeobecného lékařství Univerzity Karlovy v Praze, poté nastoupil do Psychiatrické léčebny v Kosmonosích. Po první atestaci vyhrál konkurs na místo konziliárního psychiatra v Ústavu pro výzkum výživy lidu v pražské Krči. Na klinickém oddělení zaměřeném na gastroenterologii se začal zabývat psychosomatikou a výzkumem stresu. Později se začal věnovat nefrologii a pečovat o dialyzované a transplantované pacienty.

57443

Po roce 1989 vedl deset let Oddělení lékařské psychologie, psychoterapie a psychosomatiky 1. LF UK, další dekádu působil na katedře psychiatrie Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví (IPVZ), odkud přešel na částečný úvazek do Psychiatrické nemocnice v Bohnicích.

Jeho publikační činnost se zaměřuje na psychosomatickou problematiku, jak dokazují i knihy, které napsal pro laickou veřejnost. Z těch posledních to jsou Babičku potrkal jelen, Jak přežít léčení a Jak žít a vyhnout se syndromu vyhoření. K aktuálním otázkám se vyjadřuje na blogu na www.aktualne.cz. Stále ho baví práce a lidé, ale ze všeho nejvíce jeho vnučky. Nesleduje televizi, chodí do divadla a rád čte knihy různých žánrů. Nejraději má poezii, humor a literaturu faktu.

Křeslo pro Fausta s MUDr. Radkinem Honzákem, CSc. Křeslo pro Fausta s MUDr. Radkinem Honzákem, CSc. Křeslo pro Fausta s MUDr. Radkinem Honzákem, CSc. Křeslo pro Fausta s MUDr. Radkinem Honzákem, CSc. Křeslo pro Fausta s MUDr. Radkinem Honzákem, CSc. Křeslo pro Fausta s MUDr. Radkinem Honzákem, CSc. Křeslo pro Fausta s MUDr. Radkinem Honzákem, CSc. Křeslo pro Fausta s MUDr. Radkinem Honzákem, CSc. Křeslo pro Fausta s MUDr. Radkinem Honzákem, CSc. Křeslo pro Fausta s MUDr. Radkinem Honzákem, CSc. Křeslo pro Fausta s MUDr. Radkinem Honzákem, CSc. Křeslo pro Fausta s MUDr. Radkinem Honzákem, CSc. Křeslo pro Fausta s MUDr. Radkinem Honzákem, CSc. Křeslo pro Fausta s MUDr. Radkinem Honzákem, CSc. Křeslo pro Fausta s MUDr. Radkinem Honzákem, CSc. Křeslo pro Fausta s MUDr. Radkinem Honzákem, CSc. Křeslo pro Fausta s MUDr. Radkinem Honzákem, CSc.
Hodnocení: (hodnotili 3 uživatelé) spravovat