1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
josmart| tisk | spravovat

Knihovna pro studenty

Pro každou školu, zejména vysokou a univerzitu zvláště, je knihovna důležitým a prestižním místem. Jsem rádi, že naše fakulta může studentům nabídnout zcela moderní knihovnu s veškerým zázemím, a to v krásné a historické, v roce 2009 kompletně zrekonstruované budově. Jde o budovu Ústavu vědeckých informací – jehož je Knihovna součástí – a Ústavu dějin lékařství a cizích jazyků v ulici U Nemocnice 4 v areálu fakulty.

Co se pod pojmem knihovna skrývá a proč je pro studenty tolik důležitá?

Především je to opravdu knihovna. Během studia budete muset vyhledávat spoustu informací. Některé jsou v učebnicích, některé jsou v časopisech – tištěných i elektronických – některé na internetu. V přístupu k nim vám pomůže tato knihovna a její pracovníci.

Najdete zde 150 míst ve studovnách s možností připojení notebooků, dostatečně kapacitní výpůjční služby s on-line přístupem do Centrálního katalogu UK, rozšířené možnosti samoobslužného kopírování a tisku atd. V budově je studentům k dispozici i velká PC-terminálovna s 65 místy s přístupem na internet, mimo to je v celém objektu wi-fi a síť Eduroam.
Knihovna je otevřena v pondělí až čtvrtek od 8-19 hodin, v pátek od 8 do 17 hodin, učebnice si můžete půjčit domů.
Ve studovně (pondělí až čtvrtek 7-19, pátek 7-17 hod) je ve volném výběru bohatý fond pro prezenční studium. Zde můžete studovat např. ve chvílích volna mezi přednáškami či později odpoledne, pokud byste se nechtěli vracet domů či na kolej.

Konkrétní a podrobné informace o knihovně najdete na webových stránkách (v češtině i angličtině) na adrese http://uvi.lf1.cuni.cz.

Vyhledávaná je zde i jedna z odpočinkových místností fakulty s automaty na kávu a občerstvení, stolky, židle, kterou studenti využívají k setkáním a k diskusím (další je v Purkyňově ústavu na Albertově).

V budově U Nemocnice 4 probíhá i výuka některých předmětů, je zde posluchárna a další učebny.

Myslíme, že nejen studenti se v této budově a knihovně cítí velmi dobře.

009.jpg

011.jpg

013.jpg

015.jpg


Za obsah této stránky odpovídá: Studijní oddělení. počet zobrazení: 19434 poslední aktualizace: msoch, 19.01.2016
Hodnocení: (hodnotilo 9 uživatelů) Kliknutím na tento odkaz upozorníte autora, že jeho článek už zřejmě není aktuální.
zavřít