Jak na Erasmus+

Fakultní konkurz na program Erasmus+

Celý administrativní postup při přípravě obou typů studentských výměnných pobytů programu Erasmus+ (Studijní pobyty a Praktické stáže) je přehledně popsán na stránkách Rektorátu UK a také ZDE. Prosíme, abyste si tyto pokyny pečlivě prostudovali.

Prvním krokem je podání přihlášky k fakultnímu konkurzu na Erasmus+ (formulář přihlášky je dostupný níže). Odevzdávejte ji vyplněnou na počítači, ne ručně!

Konkurz na akademický rok 2019/2020 se bude konat 27. 2. 2019 v zasedacích místnostech Děkanátu 1. LF (vchod do budovy z ulice Na Bojišti):

• ve 12:00 pro bakalářské obory
  • ve 13:30 pro studenty všeobecného a zubního lékařství

Přihlášku si můžete podat na Studijní pobyt, nebo na Praktickou stáž, či využít obou nabídek.

V sekci KAM NA ERASMUS jsou k dispozici tabulky s nabídkou partnerských univerzit.

S vyplněnou přihláškou se nejprve dostavte na Studijní oddělení, kde Vám referentka spočítá a doplní studijní průměr.

Podepsanou přihlášku následně odevzdejte prostřednictvím referentů programu Erasmus+ na Oddělení pro vědeckou činnost a zahraniční styky Děkanátu 1. LF UK (Mgr. Iveta Lodrová; Erik Piller) OD 10. 12. 2018 DO 7. 2. 2019.

Prosíme, nezapomeňte přiložit povinné certifikáty o jazykové úrovni.

Před podáním přihlášky na fakultní konkurz si prosím pečlivě zkontrolujte na webu dané zahraniční univerzity, zda vyžadují jazykový certifikát. V případě výjezdu v zimním semestru akademického roku 2019/2020 bude certifikát povinnou součástí přihlášky k fakultnímu konkurzu. Pro výjezdy v letním semestru je třeba dodat povinné certifikáty do 30. 5. 2019 na Oddělení pro vědeckou činnost a zahraniční styky.

Do přihlášky lze uvést až tři zahraniční univerzity v preferovaném pořadí. Hlásit se můžete na zimní či letní semestr, nebo celý akademický rok (pokud to umožňuje uzavřená bilaterální smlouva).

Počet měsíců, které lze financovat, se upřesní, jakmile se seznámíme s rozpočtem fakulty na Erasmus+ na daný akademický rok.

Komise 1. LF UK hodnotí uchazeče podle těchto kritérií:

• Studijní průměr (kritérium s nejvyšší váhou):
- Pro studenty všeobecného a zubního lékařství poslední 2 ročníky studia

- Pro studenty bakalářských a navazujících magisterských oborů poslední uzavřený ročník

• Jazyková a odborná úroveň při pohovoru:
- Pohovor je veden ve vyučovacím jazyce Vaší první preferované univerzity
  • Odborné aktivity nad rámec studijních povinností (v případě souběhu více aktivit bude započítána aktivita hodnocená nejvýše, ostatní aktivity se uplatní se sníženým koeficientem):
- Vědecká činnost spojená s prezentací výsledků, vědecká činnost zatím neuzavřená prezentací výsledků, lektorská nebo demonstrátorská aktivita v rámci fakulty
- Činnost v organizačních složkách fakulty (Akademický senát, Kolegium děkana, podíl na psaní Wikiskript)

- Aktivní účast v zájmových kroužcích jednotlivých oborů, hlavní koordinační činnost ve studentských spolcích a organizacích

Formuláře:

Výsledky konkurzu, tzn. celkový seznam uchazečů, seřazených podle dosažených výsledků, včetně uvedení nominace na konkrétní univerzitu, budou několik dní po konání konkurzu zveřejněny na webových stránkách fakulty v sekci Aktuality v programu Erasmus+.

Po nominaci na zahraniční univerzitu je třeba si založit přihlášku v online aplikaci Univerzity KarlovyErasmus a dále postupujte podle kroků popsaných ZDE a také dle instrukcí na stránkách Evropské kanceláře Rektorátu UK.

Nemůže-li se uchazeč ze závažných, zejména zdravotních, důvodů dostavit ke konkurzu v určeném termínu, omluví-li se do dne konání fakultního konkurzu dopisem a doloží-li lékařské potvrzení, bude mu umožněno dostavit se k individuálnímu pohovoru v náhradním termínu.

2. kolo konkurzu

Studenti, kteří se neumístí v prvním kole, si ve druhém kole vybírají z nabídky zbývajících univerzit. Toto druhé kolo se bude konat dne 6. 3. 2019 (místo konání bude upřesněno).

Opakované výjezdy na zahraniční pobyty v rámci programu Erasmus+ jsou možné. Výše uvedená potvrzení o aktivitách nad rámec studijních povinností jsou uplatňována vždy pro jeden konkurz. Při násobných výjezdech studentů na Erasmus+ pobyty (Studijní pobyty i Praktické stáže) je třeba kontrolovat povolenou délku pobytu v zahraničí s tímto programem (a to včetně období, kdy student v zahraničí pobývá jako zero grant).

Maximální povolené délky pobytů Erasmus jsou:

• 12 měsíců na každé úrovni studia v případě studijních programů dělených na tři cykly (Bc., Mgr., Ph.D.)
  • 24 měsíců v případě dlouhých magisterských studijních programů na 5 nebo 6 let, kdy ale na úrovni Ph.D. jde také jen o 12 měsíců.

Erasmus pro doktorandy

Studenti doktorského programu se mohou, dovolují-li to termíny příslušné zahraniční univerzity, hlásit na zahraniční pobyty programu Erasmus+ i později v průběhu roku, po samotném fakultním konkurzu. Hlaste se prosím u Ivety Lodrové nebo Erika Pillera.

V případě dostupných finančních prostředků jsou studenti vysláni na individuální pohovor k fakultnímu koordinátorovi, panu docentu Tomáši Kučerovi.

V případě nejasností kontaktujte Oddělení pro vědeckou činnost a zahraniční styky – Mgr. Iveta Lodrová, iveta.lodrova@lf1.cuni.cz, 224 964 358 či kontaktujte Erika Pillera, erik.piller@lf1.cuni.cz, 224 964 372.

Hodnocení: (hodnotilo 5 uživatelů) spravovat