1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
zuzanam| tisk | spravovat

Israel

Jméno:  Gabriela Kečková         

Fakulta a ročník: 1.LF UK, 5. ročník

Cílová země a organizace: Izrael, FIMS

Město: Tel Aviv

Nemocnice a oddělení: Ichilov Hospitál, Sourasky Medical Center, Odd. gynekologie a pododnictví

Jak bych hodnotil/a stáž z hlediska odborného: /zde v několika větách popište, co jste viděli na oddělení/ Na prvním místě jsem si žádala o gynekologii a porodnictví a bylo mi vyhoveno. Po návratu do ČR jsem si nechala stáž uznat jako letní prax z gyn-por. V nemocnici jsem se účastnila běžného denního  provozu hlavně na operačním sále, kde jsem párkrát asistovala u méně obtížných operací. Taky jsem byla přítomna u klasického spontánního porodu. Téměř všichni doktoři i sestry mluvili anglicky a na mé velké překvapení  i rusky. Ani jednou se mi nestalo, že by pacient odmítnul přítomnost studenta. Na odd. jsem trávila 4-5 hodin denně. O víkendu (pátek, sobota) jsme nepracovaly.

 

Co je asi největší rozdíl oproti našemu prostředí: /zde jednu, dvě věty na toto téma – například přístup k pacientům, jiné postupy atd./ Ve všeobecnosti je izraelská medicína a péče o pacienta na vysoké úrovni. Mnohé postupy jsou srovnatelné s našimi. Zaujala mě větší volnost pohybu pacientů po nemocnici, dokonce si klidně mohli v pyžamu zajet na procházku nebo nákup do nedalekého nákupního centra.

 

Jak vypadalo ubytování a strava: /jedna dvě věty – jednalo se o kolej? Jedno/dvoulůžko? Čisté? Strava ok?/ Ubytovaná jsem byla v rámci nemocničního komplexu v ubytovně pro zdravotní sestry a mediky. Na moje odd. mi cesta trvala cca 5 minut, už přímo na pokoj jsem se převlíkala do pracovního, zeleného sálového oblečení. Na dva dvojlůžkové pokoje byl jeden sprchovací kout, záchod, dvě umyvadla. Uklízely jsme si samy a nesmím zapomenout, že každý pokoj měl samostatnou klimatizaci, bez které si pobyt neumím představit. Některé buňky měli lednici i „dvouplatničku“, na naší buňce jsme neměli ani jedno. Když jsem si koupila potraviny určené do lednice, odložila jsem si to u holek na vedlejší buňce a vařit jsem nepotřebovala. Snídala i obědovala jsem v nemocniční jídelně. Podávali chutné arabské i židovské jídla, samozřejmě kosher. Všechno bylo pro studenty zdarma, no záleží na nemocnici, v některých museli studenti platit…snídaně 6 NIS (30 CZK), oběd 12 NIS (61 CZK).

 

Jak bylo postaráno o společenský program: /starali se studenti o zajištění poznání místní kultury např. návštěvou nějaké památky? Pořádali nějaký večerní program?/ Sociální program byl na výbornou. Místní organizátoři byli vždy  na telefonu připraveni pomoci s čímkoliv. Hned na začátku uspořádali uvítací večeři pro exchange studenty z celého Izraele, byla to skvělá  příležitost navázat kontakty s ostatníma studenty na stáži. Taky nám představili společenský program, co , kde, kdy se bude dít. Připravili pro nás 3 výlety (Výlet na sever a jih krajiny během dvou víkendů, jednodenní návštevu Jeruzaléma) a k tomu ještě dva večírky na pláži.

 

Co určitě doporučuji vidět/navštívit: /pokud jste viděli něco úžasného, nezapomeňte se o tom v tomto bodě zmínit/ Haifa – Bahá´í gardens, Stella Maris Monastýry, pláže, Jeruzalém – všechno!!!, Mrtvé  more – to jinde nenajdete, Eilat – Rudé more, potápění, Tel Aviv – noční život, zábava, koncerty, kluby  

                                                             

Co se mi na stáži nelíbilo: /stížnosti na nějaké zásadní problémy typu, např. že se studenti o příchozí nestarali/ Škoda, že to bylo jen na měsíc, ostala bych tam i déle.

 

Doporučuji jet na tuto stáž ano/ne a případně proč:

            Určitě stáž Izraeli doporučuji každému, byla mi přínosem po profesionální i kulturní stránce.

 


Za obsah této stránky odpovídá: Oddělení vnitřní komunikace , SMČ . počet zobrazení: 4495 poslední aktualizace: zuzanam, 08.12.2008
Hodnocení: (hodnotilo 31 uživatelů) Kliknutím na tento odkaz upozorníte autora, že jeho článek už zřejmě není aktuální.
zavřít