1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
Zajímá vás, co se děje na fakultě? Přihlaste se k odběru bulletinu Jednička.

Pomůžeme vám

Potřebujete pomoc nebo informace a nevíte přesně na koho se obrátit?

Kontaktujte nás

Informace z IPSC UK

Informační, poradenské a sociální centrum UK ipsc@ruk.cuni.cz

Září 2018

Vážené kolegyně a kolegové, milé studentky a studenti,

 

máme radost, že se s vámi s nadcházejícím novým akademickým rokem můžeme touto cestou opět setkat. Přes prázdniny jsme nezaháleli – přichystali jsme pro vás sérii seminářů na rozvíjení tzv. měkkých dovedností a také řadu novinek. Ty se týkají jak nové adresy, kde najdete naše poradny, tak například možnosti WiFi připojení ve výdejním centru průkazů v Opletalově ulici. Anebo jsou to nové kulichy, které oceníte s blížícím se podzimem. V průběhu září se bude univerzitní obchod v Celetné připravovat na dlouho plánovanou rekonstrukci, která proběhne v poslední třetině tohoto roku. Buďte prosím shovívaví k možným změnám otevírací doby, které nastanou na konci září. Provoz e‑shopu zůstane nezměněn, a to i po 1. říjnu, kdy bude kamenná prodejna dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení. Přejeme krásné babí léto.

Za tým IPSC
Lída Součková

Seminář Tvořivost – jak rozvíjet a uplatňovat kreativitu při studiu

Myslíte si, že jste málo kreativní? Přesvědčíme vás o opaku. Přijďte 8. 10. na seminář, kde odhalíte svůj kreativní potenciál a uvědomíte si své zdroje tvořivosti i „sabotážní programy", které vás brzdí.

Seminář Možnosti studia v zahraničí – Erasmus+

Uvažujete o zahraničním výjezdu či stáži? Pak nezapomeňte navštívit naše semináře přehledně mapující možnosti, které se vám jako studentům UK nabízí. Začínáme již 17. 10.seminářem zaměřeným na Erasmus+.

Science Slam CUNI

Přesvědčte ostatní, že věda není věda! Zapojte se do Science Slamu a představte jim formou stand upu, o čem je váš výzkum. Naučíme vás prezentovat, seznámíme
se zkušenými lektory a kouči, a navíc můžete vyhrát i finanční ceny!

Seminář Staň se dobrým řečníkem!

10. 10. se pod vedením Mgr. Romana Musila naučíte, jak zaujmout publikum a profesionálně prezentovat svůj projekt. Praktický workshop je určen především pro doktorandy, ale uvítáme i studenty bakalářských a magisterských programů.

Přednáška pro Klub Alumi UK

4. 10. srdečně zveme členy Klubu Alumni UK na první přednášku ze zájmově vzdělávacího cyklu, který jsme pro vás připravili na zimní semestr. Říjnovým tématem bude Univerzita a Republika v letech 1918–1948 s PhDr. Markem Ďurčanským, Ph.D.

Výdejní centrum průkazů Opletalova 38

Od září je hlavní výdejní centrum průkazů otevřeno opět standardně
od 9:00 do 18:00
a v pátek do 16:00.
Nově jsme tu pro vás připravili WiFi, barel
s vodou, stoličky a využít můžete i venkovní dvorek s lavicemi.

Poradny IPSC na nové adrese

Psychologické, sociálně-právní a další poradny provozované IPSC, které jsou vám na UK k dispozici, najdete nově na koleji Hvězda. Dostupnost metrem je velmi dobrá. Z centra se až k nám do kanceláře pohodlně dostanete za méně než 25 minut.

Aktuality z benefitního programu 09/2018

Zpříjemněte si vstup do nového akademického roku službami našich externích partnerů! Jejich seznam se přes prázdniny opět rozrostl. Zlepšete si své znalosti v kurzech Jazykové školy Glossa nebo vezměte děti do Muzea Lega.

Příprava na podzim

Nepodceňte přípravu na příchod studeného počasí a pořiďte si z naší nové kolekce hrnek na čaj či kávu, nebo dokonce něco ostřejšího! A kdyby horký nápoj nezabral, máme pro vás připravené nové pletené čepice, jsou
k mání ve dvou barevných variantách.

Nové e-knihy Nakladatelství Karolinum

Získejte nové elektronické knihy NK – pro studenty a zaměstnance Univerzity Karlovy jsou dostupné zdarma.

Hodnocení: spravovat