1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
Zajímá vás, co se děje na fakultě? Přihlaste se k odběru bulletinu Jednička.

Pomůžeme vám

Potřebujete pomoc nebo informace a nevíte přesně na koho se obrátit?

Kontaktujte nás

Fórum globálního zdravotnictví v Praze 2016

Ve dnech 5. až 6. května se v Praze koná Fórum globálního zdravotnictví (FGZ). Akci každé dva roky pořádá Pražské centrem pro globální zdravotnictví, jež sídlící na Ústavu hygieny a epidemiologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Tématem letošního fóra je Bezpečnost evropského a regionálního zdravotnictví v ohrožení: státní a nestátní projekty a instituce v souvislosti s migrací.

Akademická komunita z oblasti globálního zdravotnictví čelí mnoha novým výzvám od degradace prostředí, klimatických změn, problémy v péči o matku a dítě nebo objevující se hrozby typu virů Zika a Ebola. K nestabilitě současné situace v globálním měřítku přispívají i konflikty různé intenzity, lokálních potravinových krizí a celosvětová ekonomická nestabilita.

Pozvání na konferenci přijalo několik významných expertů v těchto oblastech. Studentům přiblíží medicínskou praxi v terénu mimo zavedených nemocnic v oblasti primární zdravotní péče. Klíčové přednášky přednesou plk. Mike Hartzell, Chief of Medical Stability Operations USA v Evropě na téma Možnosti zapojení vládních organizací do aktivit globálního zdravotnictví. Dalšími experty jsou Dr. Otakar Fojt, poradce pro vědu a inovace Britského velvyslanectví v Praze, Dr. Winston F. de Mello, anesteziolog a konzultant pro medicínu v polních podmínkách, Dr. Radka Čapková, zástupkyně kanceláře Lékařů bez hranic v ČR a zdravotník Aebhric O'Kelly z organizace Merit Training.

Podrobné informace najdete zde: https://www.lf1.cuni.cz/prague-global-health-forum-2016

Co je Pražské centrum pro globální zdravotnictví

Pražské centrum pro globální zdravotnictví – Prague Center for Global Health (PCGH) bylo založeno v květnu 2012 jako interdisciplinární platforma pro studium globálního zdravotnictví. PCGH je regionálním centrem pro podporu komunikace, výzkumu a poznatků všech medicínských oborů a projektů v kontextu veřejného zdravotnictví a klinické praxe.

Kontakt:

MUDr. John Quinn, MPH, +420 608246032, john.quinn@lf1.cuni.cz
Prof. MUDr. Vladimír Bencko, DrSc., vladimir.bencko@lf1.cuni.cz
Pražské centrum pro globální zdravotnictví
Ústav hygieny a epidemiologie
1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Praze
www.pcgh.lf1.cuni.cz

Hodnocení: spravovat