1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
zuzanam| tisk | spravovat

Estonia

Jméno:          Jana Popovová

Fakulta a ročník: 5. ročník, 1. LF UK

Cílová země a organizace: Estonsko

Město: Tartu

Nemocnice a oddělení: Tartu universitis clinic, odd. neurologie

 

Jak bych hodnotil/a stáž z hlediska odborného: Na lůžkovém oddělení neurologie jsem měla možnost odebírat anamnézu a neurologicky vyšetřovat pacienty po iktech nebo pacienty s meningitidou. Bohužel většina pacientůmluvila jen estonsky nebo rusky a tak jsem byla závislá na ochotě doktora mi překládat.

Co je asi největší rozdíl oproti našemu prostředí: Nezaznamenala jsem žádné větší rozdíly v přístupu k pacientům, lékařských postupech nebo ve vybavení nemocnice.

Jak vypadalo ubytování a strava: Byli jsme ubytováni v moderném hostelu blízko centra ve dvoulůžkových pokojích. Cesta do nemocnice zabrala cca 20 min.

Jak bylo postaráno o společenský program: část akcí byla zorganizována estonskými studenty, jinéakce  jsme si uspořádali sam, ale estonští studenti se jich účastnili.

Co určitě doporučuji vidět/navštívit: Za návštěvu stojí určitě hlavní město Tallin pro jeho středověkou atmosféru nebo NP Lahemaa pro krásnou přírodu.

Co se mi na stáži nelíbilo: Jediný problém byl v komunikaci s pacienty, kteří většinou nemluvili anglicky.

Doporučuji jet na tuto stáž ano/ne a případně proč: Určitě nelituji, že jsem odjela právě do Estonska a stáž bych doporučila všem, kteří se chtějí dozvědět více o této pro nás relativně neznámé zemi.

 


Za obsah této stránky odpovídá: Oddělení vnitřní komunikace , SMČ . počet zobrazení: 3842 poslední aktualizace: zuzanam, 08.12.2008
Hodnocení: (hodnotilo 27 uživatelů) Kliknutím na tento odkaz upozorníte autora, že jeho článek už zřejmě není aktuální.
zavřít