1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
Zajímá vás, co se děje na fakultě? Přihlaste se k odběru bulletinu Jednička.

Pomůžeme vám

Potřebujete pomoc nebo informace a nevíte přesně na koho se obrátit?

Kontaktujte nás

Dopis předsedy VOS z května 2021

Dopis předsedy VOS z května 2021

Vážené kolegyně a kolegové, předně bych se chtěl omluvit všem neakademickým pracovníkům, velmi mě to mrzí, ale přes naše usilovné nasazení (ve spolupráci s ČKR a RVŠ) se nepodařilo zajistit očkování pro všechny zaměstnance vysokých škol. 

Jak jistě už všichni dobře víte, po těžkých jednáních a ignorování ministerstvem zdravotnictví se konečně podařilo prosadit očkování zaměstnanců vysokých škol, a to pouze akademických pracovníků. Věříme, že se snad brzy podaří zařadit i skupinu nepedagogických pracovníků vysokých škol. Nyní nastává období přijímacích zkoušek, zápisů a státnic, kdy se taktéž neakademičtí pracovníci setkávají s velkým počtem studentů, někdy i ve větší míře než akademici. 

Je paradoxem, že v době kdy výbor VOS připravoval usnesení, které vyzývá vládu, aby vzala za svou prioritu očkování zaměstnanců vysokých škol, obdrželi vysoké školy od MŠMT dopis, který oznamuje, že byla spuštěna registrace pro očkování proti COVID-19 pro skupinu akademických pracovníků VŠ. 

Opět jsme byli odstrčeni na druhou kolej, protože očkování se netýká i ostatních zaměstnanců, kteří jsou v každodenním styku se studenty. 

Za celý výbor vám slibuji, že se budeme snažit zajistit očkování pro všechny zaměstnance vysokých škol, jako tomu bylo u regionálního školství. 

S přáním pevného zdraví, Petr Baierl Praha, 3. 5. 2021


 

 

Hodnocení: spravovat