1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
zuzanam| tisk | spravovat

Brazílie 2008

Jméno: Eva Čabrádková

Fakulta  a ročník: 1. LF, 6.ročník

Cílová země a organizace: Brazilie a IFMSA

Město: Belém

Nemocnice a oddelení: Hospital Universitário Joao de Barros Barreto, odd. čelistní a obličejové chirurgie

 

 

 

Jak bych hodnotil/a stáž z hlediska odborného: Z odborného hlediska byla stáž velmi přínostná. Měla jsem možnost asistovat u operací a vyzkoučet si některé zákroky na pacientech (extrakce zubu, preparace kazivých ložisek) Bohužel jsem nemluvila portugalsky, ale vždy se našel někdo, kde anglicky uměl a prekládal mi, a tak byly všechny moje otázky zodpovězeny. Učitelé byli velmi ochotní a přátelskí.

 

Co je asi největší rozdíl oproti našemu prostředí: Nějvětší rozdíl bych videla v systému financování zdravotnicví.

 

Jak vypadalo ubytování a strava?Bydlela jsem u jedné studetky medicíny, v jejím bytě, který sdílela se svou sestrou. Byl to dvoupokojový byt, pokoj jsem měla sama pro sebe. Jednou týdně tam docházela pani na úklid. Byt byl blízko chudinské čtvrti, a tak tam nebylo moc bezpečno. Strava byla v pořádku, jen se stále opakovali fazole a rýže J

 

Jak bylo postaráno o společenský program Studenti pro nás na víkend měli vždy pripravený nějaky program ( návštěva zooparku, diskotéky)

 

Co určitě doporučuji vedět/navštívit V Brazílii jsem měla možnost cestovat. Doporučila bych návštěvu Salvadoru a Ria de Janeira.

 

Co se mi na stáži nelíbilo: Nebylo nic, co by se mi na stáži nelíbilo.

 

Doporučuji jet na tuto stáž  ano/ne a případně proč:Stáž bych rozhodně doporučila. Brazílie je považována za zemi třetího světa. Je tam síce sposta chudých lidí a velké nebezpečí přepadení, ale lidi jsou tam velmi přátelští a je zajímavé pozant i odlišnosti v péči o pacienti.


Za obsah této stránky odpovídá: Oddělení vnitřní komunikace , SMČ . počet zobrazení: 4081 poslední aktualizace: pe.aneta, 30.11.2010
Hodnocení: (hodnotilo 32 uživatelů) Kliknutím na tento odkaz upozorníte autora, že jeho článek už zřejmě není aktuální.
zavřít