1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
Zajímá vás, co se děje na fakultě? Přihlaste se k odběru bulletinu Jednička.

Pomůžeme vám

Potřebujete pomoc nebo informace a nevíte přesně na koho se obrátit?

Kontaktujte nás

Biotechnologický ústav AV ČR hledá vedoucího produkce proteinů.

Biotechnologický ústav AV ČR, v. v. i. v Biotechnologickém a biomedicínském centru Akademie věd a Univerzity Karlovy ve Vestci (Centrum BIOCEV) hledá zaměstnance pro své servisní pracoviště – Centrum molekulární struktury na pozici:

Vedoucí produkce proteinů

Hledáme odborníka na rekombinantní produkci proteinů do pozice vedoucího produkce proteinů servisního pracoviště Centrum molekulární struktury, které je součásti národní infrastruktury CIISB a evropské infrastruktury Instruct-ERIC.

Nabízíme atraktivní práci spočívající v návrhu a řízení projektů využívajících služeb klonování, exprese a purifikace rekombinantních proteinů pro uživatelské laboratoře, vývoj metod a poskytování expertízy vědecké komunitě.

Hlavní odpovědnost spočívá v návrhu projektů a komunikaci s uživateli, uplatnění odborných znalostí v oblasti produkce rekombinantních proteinů, dohled nad projektovými pracemi a předávání výstupů uživatelům. Očekává se aktivní účast na provozu laboratoře a odpovědnost za rozvoj facility v kontextu národní a evropské výzkumné infrastruktury.

Centrum molekulární struktury, jako součást České infrastruktury pro integrativní strukturní biologii, (https://www.ciisb.org/) a evropské infrastruktury Instruct-ERIC (https://instruct-eric.eu/), je zaměřeno na poskytování otevřeného přístupu k technikám strukturní biologie v celé Evropě se silným důrazem na individuální přístup k potřebám uživatelů.

Podrobnosti o roli, struktuře, vybavení a službách poskytovaných Centrem molekulární struktury naleznete na webových stránkách https://www.ibt.cas.cz/cs/core-facilities/centre-of-molecular-structure/.

Požadavky:

Prokazatelné zkušenosti s technikami DNA klonování, exprese rekombinantních proteinů a jejich purifikace

Vysokoškolské vzdělání s titulem PhD v molekulární biologii nebo biochemii nebo strukturní biologii nebo v příbuzných oborech

Vynikající komunikační schopnosti a týmová práce

Znalost anglického jazyka - psaný a mluvený projev

Publikační činnost v oboru výhodou

Připravenost na vysokou pracovní zátěž

Bezúhonnost

Termín nástupu: po dohodě během roku 2022

Je nabízena pozice na plný úvazek.

Místo pracoviště: Vestec u Prahy

Písemné přihlášky včetně motivačního dopisu a profesního životopisu v tištěné podobě zasílejte na adresu: Biotechnologický ústav AV ČR, v. v. i., Průmyslová 595, 252 50 Vestec, Česká republika, nebo v elektronické podobě na emailovou adresu: dohnalek@ibt.cas.cz.

Uzávěrka přihlášek: 31. 1. 2022

Bližší informace ohledně zpracování osobních údajů naleznete na webové stránce:

https://www.ibt.cas.cz/cs/o-ustavu/oficialni-dokumenty/gdpr/.

Hodnocení: spravovat