Bezplatný přístup k e-publikacím kolekce BOOKPORT

Služba je dostupná z Portálu elektornických zdrojů UK nebo přímo z webu našeho Ústavu vědeckých informací.

Hlavní výhody služby:

• Bookport je služba poskytující neomezený přístup ke knihám formou předplatného.
  • Bookport nabízí aktuálně více než 5 200 titulů od více než desítky českých nakladatelů.
  • Knihy je možné číst on-line v prohlížeči, ale především off-line v mobilních aplikací pro Android a iOS (mobily, tablety a vybrané novější čtečky se systémem Android).
  • Uživatel se jednoduše přihlásí prostřednictvím EduID, po přihlášení skrze UK mu bude automaticky přiřazen přístup ke čtení.
  • Uživatel může vkládat do textu vyznačení textů, poznámky, vyhledávat v knize, vyhledávat fulltextově v samotných textech celé databáze apod.
  • Uživatel může mít současně až 6 titulů stažených ke čtení off-line v aplikaci. Tituly lze kdykoliv odstranit a nahradit jinými.
  • Uživatel může mít až 3 zařízení (může kdykoliv odstranit a nahradit – např. v případě ztráty zařízení).
  • Aplikace si pamatuje, kde uživatel skončil a synchronizuje pozici v knize napříč zařízeními (v případě připojení k internetu).
  • Stažené knihy pro off-line může mít uživatel v knihovně bez omezení, respektive do konce platnosti přístupu.