Aktuality a události

zburi 18.07.2017

Jednička bude i letos na dětském festivalu Kefír

70827Zbavit děti strachu z „bílých plášťů“, seznámit je s nástroji, se kterými se běžně setkávají u lékaře, nebo je naučit komunikovat s panem doktorem. To je úkol zkušených studentů medicíny z 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, kteří pojedou 2. září 2017 na dětský festival Kefír. Přijeďte se za námi podívat!

zburi 12.07.2017

Vyšlo nové číslo časopisu Křižovatka!

70765* TOMÁŠ DVOŘÁK „NEPAMATUJU SI JEDINÝ BEZBOLESTNÝ ZÁVOD,“ ŘÍKÁ BÝVALÝ VYNIKAJÍCÍ DESETIBOJAŘ A SOUČASNÝ ŠÉFTRENÉR ČESKÉ ATLETICKÉ REPREZENTACE.
* PERU: NEMOCNICE NA KRAJI SLUMU
* OPERACE NA BIJÍCÍM SRDCI
* PLASTIKA NOSU

Více se dočtete ZDE

zburi 12.07.2017

Zemřela prof. RNDr. Jana Zvárová, DrSc.

707601. lékařská fakulta Univerzity Karlovy s hlubokým zármutkem oznamuje, že dne 5. července 2017 zemřela ve věku 74 let prof. RNDr. Jana Zvárová, DrSc., Ústav hygieny a epidemiologie 1. LF UK a VFN v Praze.

zburi 10.07.2017

Jednička jede na Rock for People!

70406I letos jela 1. LF UK na letní hudební festival Rock for People do Hradce Králové. Od 4. do 6. července fanouškům rocku studenti medicíny ukazovali první pomoc, samovyšetření prsou a varlat, adiktologové upozornili na možná rizika závislosti na alkoholu a jiných návykových látkách. Nechybělo ani měření tlaku.

zburi 29.06.2017

Zemřel profesor Jiří Mazánek

703401. lékařská fakulta Univerzity Karlovy s hlubokým zármutkem oznamuje, že v pondělí dne 26. června 2017 neočekávaně zemřel ve věku 74 let prof. MUDr. Jiří Mazánek, DrSc., emeritní přednosta Stomatologické kliniky 1. LF UK a VFN v Praze. Čest jeho památce!

zburi 29.06.2017

7. ročníku soutěže v poskytování odborné první pomoci "Inter Vitam et Exitum"

70339Zveme Vás na 7. ročník soutěže dvojic studentů zdravotnických oborů VŠ/VOŠ v poskytování odborné první pomoci "Inter Vitam et Exitum", který se bude konat v Pardubicích v termínu 15. - 17. září 2017. Jde o studentskou záchranářskou soutěž v současnosti nejrealističtěji simulující skutečný život a provoz na zdravotnické záchranné službě - jednu 24hodinovou službu, během které soutěžící při svých výjezdech ošetří řadu pacientů. Žádná soutěžní posádka přitom předem neví, kdy, kam a koho pojede ošetřovat. V průběhu soutěžních 24 hodin tak budou mít studenti již počtvrté možnost své vědomosti nabyté při studiu ověřit v praxi pod dohledem zkušených kolegů. K tomu budou mít k dispozici kompletní záchranářské vybavení v rozsahu skutečného vozu záchranné služby.

zburi 28.06.2017

Vyšlo nové číslo bulletinu Jednička

7033228. června vyšlo letošní třetí číslo bulletinu Jednička!

* že život ve vědě je tak fascinující

* o změnách ve studijních předpisech
* postřehy ze stáže v Portu
* kdo stojí v čele MEDSOC a SMČ