Aktuality a události

zburi 25.09.2017

Vzpomínka na Dobronice 2017

71615Kdo by se v tomhle počasí nechtěl vzpomínkami vrátit do hezkých letních dní v Dobronicích? Prohlídněte si fotogalerii všech tří letošních turnusů!!!! ZDE

zburi 21.09.2017

Říjnové slevy v knihkupectví Karolinum

71605Jako každý rok nabízí i letos Nakladatelství Karolinum po celý říjen 20 % slevu na všechny své tištěné i elektronické tituly. A nezapomeňte, že studenti a zaměstnanci UK mají možnost číst online nebo stahovat zdarma více než 450 e-knih Nakladatelství Karolinum v rámci knihovního přístupu k portfoliu celosvětových distributorů elektronických monografií EBSCO a ProQuest.

zburi 18.09.2017

Volitelný předmět Management vědy a inovací

V zimním semestru akademického roku 2017/18 Centrum pro přenos poznatků a technologií UK již pošesté otevírá volitelný předmět Management vědy a inovací (MVI). Předmět je určen studentům 4. a vyšších ročníků Mgr. programů, navazujících Mgr. a Ph.D. programů všech fakult UK. Úvodní seminář se uskuteční v úterý 3. 10. 2017 v 16:00 hodin v Zelené posluchárně RUK (Celetná 20, Praha 1). Bližší informace o předmětu jsou uvedeny v přiložené anotaci, v seznamu předmětů v SIS (pod CPPT) a také na www.cppt.cuni.cz

zburi 18.09.2017

Kojení nejlepší start do života

Jménem České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně, z.s. (ČLS JEP) Vás zveme na tiskovou konferenci na téma Kojení nejlepší start do života, která se bude konat 20. září 2017 od 10.00 hodin v přednáškovém sále Lékařského domu (Sokolská 31, Praha 2).

zburi 13.09.2017

Beseda na téma Půl století transplantací kostní dřeně u dětí

71510

V rámci projektu Měsíc zdravé krve proběhne Beseda na téma Půl století transplantací kostní dřeně u dětí a zájemci budou mít možnost mít možnost promluvit s předními českými hematology o kostní dřeni a o možnostech medicíny, která zachraňuje lidské životy. Součástí dne bude také možnost nechat si zkontrolovat krevní obraz nebo nechat si zjistit krevní skupinu. Beseda se uskuteční příští týden ve středu 20. září ve FN Motol od 16.00 do 18.30 hodin (kinosál, budova ředitelství, 2. patro).

zburi 08.09.2017

Jednička na Festivalu vědy

714261. lékařská fakulta Univerzity Karlovy se účastnila Festivalu vědy, který se uskutečnil 6. září 2017 v pražských Dejvicích na Vítězném náměstí. Studenti medicíny předvedli laparoskopický trenažér, odběry krve na figuríně a popovídali o anatomii lidského těla.

zburi 08.09.2017

Nabídka spolupráce s oddělením magnetické rezonance Radiodiagnostické kliniky 1. LF UK a VFN na projektu MR volumometrie

Hlavní vědecká spolupráce na projektu volumometrická monitorace pacientů s roztroušenou sklerózou s RS centrem Neurologické kliniky 1. LF UK a VFN, které je v celosvětovém měřítku svojí velikostí a výzkumným zaměřením jedním z hlavních center pro RS onemocnění.

zburi 04.09.2017

Jednička zářila na dětském festivalu Kefír!

71179Zbavit děti strachu z „bílých plášťů“, seznámit je s nástroji, se kterými se běžně setkávají u lékaře, nebo je naučit komunikovat s panem doktorem. To byl úkol zkušených studentů medicíny z 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy 2. září 2017 na dětském festivalu Kefír. Pomocí plyšových zvířátek tak odbourávali u dětí obavy z toho, čemu nerozumí.

Za obsah této stránky odpovídá: Oddělení komunikace . počet zobrazení: 152093 poslední aktualizace: 25.09.2017