Aktuality a události

zburi 20.10.2017

Děkujeme, že pomáháte!

72217Absolventi. Studenti. Učitelé. Zaměstnanci. Skvělá atmosféra a dobrá nálada. To vše jste mohli s Jedničkou vidět a zažít v pátek 13. října v porodnici U Apolináře. V rámci akce se uskutečnil také křest benefičního kalendáře, na kterém se podílely studentské spolky 1. LF UK a jehož cílem je poukázat na dobrovolnickou činnost našich studentů. Výtěžek z prodeje kalendáře bude věnován neziskové organizaci Cesta domů na financování dětské paliativní péče.

zburi 20.10.2017

Akademický senát UK zvolil Tomáše Zimu podruhé kandidátem na funkci rektora Univerzity Karlovy

72051Praha 20. října 2017 - Akademický senát UK zvolil v prvním kole profesora MUDr. Tomáše Zimu, DrSc., MBA. podruhé kandidátem na funkci rektora Univerzity Karlovy. Návrh na jmenování rektorem bude prostřednictvím ministra školství předložen prezidentu republiky. Po jmenování, od 1. února 2018, bude nový rektor UK pokračovat ve svém úřadu. Délka funkčního období rektora je čtyři roky.

zburi 19.10.2017

Volby do Akademického senátu UK

72046Akademický senát 1. lékařské fakulty UK vyhlásil dne 9. října 2017 volby zástupců 1. LF UK do Akademického senátu Univerzity Karlovy, které se uskuteční ve dnech 21. a 22. listopadu 2017.

zburi 18.10.2017

Stipendium pro studenty 5. – 6. ročníku studijního programu Všeobecné lékařství

72034SANATORIUM EDEL s.r.o., Dětská léčebna respiračních nemocí se speleoterapií ve Zlatých Horách, nabízí studentům 5. – 6. ročníku studijního programu Všeobecné lékařství stipendium ve výši 7.500 Kč / měsíc.

zburi 18.10.2017

Výročí Univerzity třetího věku

72030V úterý 10. října 2017 se uskutečnilo slavnostní setkání k 30. výročí U3V v Charvátově sále III. interní kliniky. Senioři se při výuce na U3V mohou dovědět vše podstatné o biologii člověka – od buňky přes správné fungování lidského těla, jeho onemocnění a předcházení nemocem až po výživu ve stáří či duševní hygienu. Součástí výuky je i stručná historie medicíny a poznatky o významných osobnostech české lékařské vědy, jakou byl např. J. E. Purkyně. Snahou pedagogů 1. LF UK je podat posluchačům co nejsrozumitelněji zajímavé informace. Podívejte se s námi na krátkou fotoreportáž.

zburi 16.10.2017

Slavnostní odhalení sochy Jana Opletala

71898Rektor Univerzity Karlovy prof. Tomáš Zima, děkan 1. lékařské fakulty prof. Aleksi Šedo, ředitelka Všeobecné fakultní nemocnice Mgr. Dana Jurásková a přednosta I. chirurgické kliniky 1. LF UK a VFN v Praze prof. Zdeněk Krška si Vás dovolují pozvat k účasti na vzpomínkové akci, při které bude slavnostně odhalena socha studenta Lékařské fakulty UK MUC. JANA OPLETALA, který byl na I. chirurgické klinice léčen a zde též dne 11. listopadu 1939 ve věku 24 let skonal.

zburi 11.10.2017

Žiješ srdcem je nová kampaň neziskovky Loono

71873Po úspěšné preventivní kampani, která svým chytlavým heslem #prsakoule upozorňovala na rakovinu varlat a prsou (proškoleno bylo během tří let přes 21 tisíc lidí, u 34 byla nemoc odhalena včas), přichystala nezisková organizace Loono novou kampaň. Ta se zaměří na problematiku nemocí srdce. Jedním z důvodů je fakt, že příznaky onemocnění srdce rozpozná jen drtivě malé procento populace. Za příznačným názvem Žiješ srdcem #zijessrdcem se skrývá série veřejných workshopů a přednášek po celé ČR, chybět nebude ani speciální výstava designu, skutečných srdcí a charitativní aukce.

zburi 09.10.2017

Elena z Ruska se integrovala díky dobrovolnictví

Díky tomu, že se Elena začala zabývat tématem migrantů a migrace, se dostala ke své současné práci na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. „Působím nyní jako odborná asistentka z Ústavu veřejného zdravotnictví a medicínského práva,“ říká Elena, která tak spojila svoji odbornost z výzkumu se svými zkušenostmi z oblasti práva migrantů. Více ZDE

hatefree.cz/9. 10. 2017