225. PŘEHLED INFORMACÍ O EVROPSKÉM VÝZKUMU

Virtuální workshop o kybernetické bezpečnosti lékařských údajů

• Kdy: 3.12.2020
  • Kde: online

Dne 3. prosince 2020 se uskuteční virtuální workshop „Protecting Vital Assets - Medical Data Cybersecurity Risks". Workshop se zaměří na nejnovější poznatky týkající se přenosu a zpracování citlivých lékařských dat. Účastníci budou mít k dispozici komplexní řadu přednášek, které se budou zabývat aspekty, jako je ochrana osobních údajů v lékařství (GDPR), aspekty povědomí z pohledu pacienta a konkrétní prvky, které je třeba znát z pohledu útočníka.
Více informací naleznete zde.

Doporučení poradních těles EU ke zvládání pandemie

Dne 5. listopadu 2020 zveřejnila skupina hlavních vědeckých poradců EK, Evropská etická skupina pro otázky vědy a technologií (EGE) a Peter Piot, speciální poradce předsedkyně EK v oblasti COVID-19, společná doporučení, jak zlepšit pandemickou připravenost a řízení v Evropě i mimo ni. Mezi jejich doporučení patří posílení evropské a globální solidarity a koordinace v oblasti správy, výzkumu a úsilí o zlepšení pandemické připravenosti a řízení, které by poskytlo řešení všech aspektů a příčin zdravotní krize od biomedicínských a zdravotních až po sociální a environmentální.
Doporučení jsou k dispozici zde.