224. PŘEHLED INFORMACÍ O EVROPSKÉM VÝZKUMU

IMI Stakeholder Forum 2019

• Kdy: 10.11.2020
  • Kde: online

Dne 10. listopadu 2020 pořádá Iniciativa pro inovativní léčiva (Innovative Medicines Initiative – IMI) online fórum s názvem IMI Stakeholder Forum 2020. Hlavním tématem je Evropské partnerství v oblasti zdraví. Akce se zaměří na otázku dětské rakoviny za účelem představení toho, jak nové partnerství podpoří spolupráci mezi zúčastněnými stranami a kooperaci s navrhovanou misí k boji s rakovinou. Registrace je možná do 8. listopadu 2020.
Více informací naleznete zde.

Vize pro budoucnost evropských univerzit do roku 2030

Evropská komise vydala zprávu s názvem: „Towards a 2030 Vision on the Future of Universities in Europe". V kontextu Sdělení o Evropském výzkumném prostoru (ERA) tato zpráva stanovuje strategickou vizi evropských univerzit v oblasti výzkumu a inovací do roku 2030. Zpráva bere v potaz různorodou scénu evropských univerzit a zvažuje, do jaké míry a jak by bylo možné nejlépe podporovat probíhající transformace univerzit prostřednictvím podpory EU. Vize staví na evropských hodnotách, jako je respektování institucionální autonomie a akademické svobody nebo vědecká a výzkumná excelence podpořená využíváním investic do základního výzkumu apod.
Celá zpráva je k dispozici zde.