1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
Zajímá vás, co se děje na fakultě? Přihlaste se k odběru bulletinu Jednička.

Pomůžeme vám

Potřebujete pomoc nebo informace a nevíte přesně na koho se obrátit?

Kontaktujte nás

211. PŘEHLED INFORMACÍ O EVROPSKÉM VÝZKUMU

AAL Info Day 2020

  • Kdy: 30.1.2020
  • Kde: Vídeň (Rakousko)


Dne 30. ledna 2020 pořádá program Aktivní a asistované žití (AAL) ve Vídni informační den o nadcházející výzvě 2020. Akce poskytne příležitost dozvědět se více o další výzvě, setkat se s účastníky programu a navázat nové kontakty pro budoucí spolupráci. Během akce budou mít účastníci také možnost představit svůj nápad potenciálním partnerům.
Registrace je otevřena do 25. ledna 2020.
Více informací naleznete zde.


Konference k Evropskému plánu proti rakovině

  • Kdy: 4.2.2020
  • Kde: Brusel (Belgie)


Dne 4. února 2020 pořádá Evropská komise ve spolupráci s Evropským parlamentem v Bruselu konferenci zaměřenou na boj s rakovinou s názvem: „Europe's Beating Cancer Plan: Let's strive for more“. Akce je určena pro přední akademiky, vědce, politické představitele, mezinárodní organizace ale i pacienty s rakovinou. Konference bude příležitostí pro diskuzi k připravovanému Evropskému plánu pro boj s rakovinou (Europe’s Cancer Plan) a bude také dostupná online. Více informací naleznete zde. Registrace je dostupná zde.


Třetí HBP Curriculum Workshop Series: Měření a modelování stavů mozku

  • Kdy: 28.3.2020 - 29.3.2020
  • Kde: Sölden (Rakousko)


Dne 28. a 29. března 2020 se v rakouském Söldenu v rámci třetí série workshopů vlajkové lodě HBP (Human Brain Project) uskuteční závěrečný workshop na téma „Measuring and modelling brain states“. Workshop je satelitní událostí 22. Mezinárodní zimní neurovědecké konference a je otevřen celé studentské komunitě a začínajícím výzkumným pracovníkům. Účastníci workshopu se naučí, jak lze buněčná data použít k vytváření modelových sítí neuronů a jak je z těchto síťových modelů možné odvodit populační modely různých stavů mozku. Studenti, kteří chtějí na workshopu prezentovat svou výzkumnou práci, musí do 29. ledna 2020 poslat abstrakt o maximálně 220 slovech. Uzávěrka registrace je 12. února 2020. Účastníci konference mají účast na workshopu zdarma.
Více informací včetně poplatků naleznete zde.

 

Hodnocení: spravovat