1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
Zajímá vás, co se děje na fakultě? Přihlaste se k odběru bulletinu Jednička.

Pomůžeme vám

Potřebujete pomoc nebo informace a nevíte přesně na koho se obrátit?

Kontaktujte nás

202. PŘEHLED INFORMACÍ O EVROPSKÉM VÝZKUMU

Třetí HBP Curriculum Workshop: High Performance Computing for neuroscience

  • Kdy: 9.7.2019 - 11.7.2019
  • Kde: Jülich (Německo)

Ve dnech 9. -11. července 2019 se v německém městě Jülich uskuteční třetí ročník workshopu vlajkové lodě HBP (Human Brain Project) se zaměřením na vysoce výkonnou výpočetní techniku (HPC) v oblasti neurovědy. V rámci programu bude představena praktická ukázka využití těchto technik a účastníci budou mít příležitost si vyzkoušet jednotlivé nástroje a aplikace. Uzávěrka pro podání přihlášek je 3. června 2019. Více informací naleznete zde.

Výzva na členy Mission boards

Evropská komise otevřela výzvu pro výběr expertů do tzv. „Mission boards“. Ty mají pomoci s identifikací a implementací jednotlivých misí v rámci budoucího rámcového programu Horizont Evropa. Konkrétně se bude jednat o pět Mission Boards pro následujíci oblasti:
1: Adaptace na klimatickou změnu včetně sociální transformace (Adaptation to Climate Change, including Societal Transformation)
2: Rakovina (Cancer)
3: Zdravé oceány a přírodní vody (Healthy Oceans and Natural Waters)
4: Uhlíkově neutrální a chytrá města (Carbon-Neutral and Smart Cities)
5: Zdravé půdy pro udržitelné potraviny (Soil Health for sustainable food)
Uzávěrka pro podání přihlášek je 11. června 2019. Více informací naleznete zde.

Letní školy EIT Health

Znalostní a inovační společenství v oblasti zdraví Evropského inovačního a technologického institutu (EIT Health) zahájilo příjem přihlášek k účasti na 5. ročníku letních škol, které se budou konat v průběhu května – září 2019 v různých evropských lokalitách. Letošních 13 letních škol s obecným zaměřením na digitální zdraví a zdravé stárnutí je otevřeno studentům a mladým odborníkům z celé Evropy a jejich přehled s tematickým zaměřením naleznete zde.
Hodnocení: spravovat