1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
Zajímá vás, co se děje na fakultě? Přihlaste se k odběru bulletinu Jednička.

Pomůžeme vám

Potřebujete pomoc nebo informace a nevíte přesně na koho se obrátit?

Kontaktujte nás

201. PŘEHLED INFORMACÍ O EVROPSKÉM VÝZKUMU

IMI Stakeholder Forum 2019

  • Kdy: 12.6.2019
  • Kde: Brusel (Belgie)


Dne 12. června 2019 pořádá Iniciativa pro inovativní léčiva (Innovative Medicines Initiative – IMI) v Bruselu fórum s názvem IMI Stakeholder Forum 2019. Hlavním tématem je Zdraví a nemoci mozku v digitální éře – 2020 a dále. Akce se zaměří na otázku využití moderních technologií v oblasti diagnostiky a monitorování mozkových onemocnění. Více informací naleznete zde.


Aktualizovaná výzkumní a inovační strategie JPND


Iniciativa společného programování pro výzkum neurodegenerativních onemocnění (Joint Programme – Neurodegenerative Disease Research Initiative JPND) zveřejnila aktualizovanou výzkumní a inovační strategii (Research and Innovation Strategy – RIS). Cílem aktualizované strategie je poskytnout jednotný rámec podpory špičkových výzkumů v oblasti neurodegenerativních onemocnění. Celý dokument naleznete zde. Více informací naleznete zde.


Strategická výzkumná agenda JPI AMR


Iniciativa společného programování Antimikrobiální rezistence vydala 7. května 2019 novou strategickou výzkumní a inovační agendu (Strategic Research and Innovation agenda – SRIA). Dokument podává náhled na současný vývoj a budoucí požadavky na výzkum antimikrobiální rezistence (AMR) v šesti hlavních oblastech: terapeutika, diagnostika, monitorování přenosů, prostředí a zásahy. Celou strategickou výzkumní a inovační agendu naleznete zde. Více informací naleznete zde.

 

Hodnocení: spravovat