1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
Zajímá vás, co se děje na fakultě? Přihlaste se k odběru bulletinu Jednička.

Pomůžeme vám

Potřebujete pomoc nebo informace a nevíte přesně na koho se obrátit?

Kontaktujte nás

193. PŘEHLED INFORMACÍ O EVROPSKÉM VÝZKUMU

 

Workshop: příčiny a léčba Parkinsonovy nemoci

  • Kdy: 8.11.2018
  • Kde: Brusel (Belgie)


Dne 8. listopadu 2018 se v Bruselu uskuteční workshop s názvem „Parkinson´s disease: causes & cures“. Akce má za cíl sledovat příčiny Parkinsonovy nemoci, jakož i možné kroky vpřed, jak klinicky, tak i na politické úrovni a to především prostřednictvím programu Horizont Evropa. Více informací a registrační formulář naleznete zde.


Informační den k výzvě SC1- DTH-05-2019

  • Kdy: 27.11.2018
  • Kde: Vídeň (Rakousko)


Dne 27. listopadu 2018 se v rámci konference Ecovation 2018 ve Vídni uskuteční informační setkání „Innovation procurement in health and active ageing“. Zástupci Evropské komise vysvětlí podmínky účasti na nové výzvě k předkládání návrhů v oblasti zdraví a aktivního stárnutí (SC1- DTH-05-2019), která byla otevřená dne 16. října 2018. Účastníci budou mít příležitost prezentovat své projekty a navázat nové kontakty pro budování budoucích konsorcií. Více informací naleznete zde.


Třetí studentská konference projektu „Human Brain Project“

  • Kdy: 6.2.2019 - 7.2.2019
  • Kde: Ghent (Belgie)


Dne 6. a 7. února 2019 se v belgickém Ghentu uskuteční třetí studentská konference projektu vlajkové lodě Human Brain Project (HBP) na téma interdisciplinárního výzkumu s názvem „Interdisciplinary Brain Research“. Studentská konference HBP poskytne platformu pro výměnu nových nápadů mezi mladými výzkumníky, kteří pracují v různých aspektech vědy relevantních pro HBP. Konference je otevřena pro studenty a výzkumné pracovníky v oblasti neurověd, informatiky, robotiky, medicíny, psychologie, kognitivní vědy nebo filozofie. Uzávěrka pro podávání abstraktů projektů je do 23. října 2018. Registrace na událost je povinná skrz registrační formulář a uzávěrka je do 16. ledna 2019. Více informací včetně registračních poplatků naleznete zde.

Hodnocení: spravovat