1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
Zajímá vás, co se děje na fakultě? Přihlaste se k odběru bulletinu Jednička.

Pomůžeme vám

Potřebujete pomoc nebo informace a nevíte přesně na koho se obrátit?

Kontaktujte nás

192. PŘEHLED INFORMACÍ O EVROPSKÉM VÝZKUMU


 

Partnerská burza pro výzvy v oblasti SC1 (DTH-01 a DTH-11)

  • Kdy: 30.10.2018
  • Kde: Brusel (Belgie)


Dne 30. října 2018 se v Bruselu uskuteční partnerská burza pro oblast Společenské výzvy 1 (SC1)- Zdraví, demografická změna a dobré životní podmínky programu Horizont 2020 se zamerením na výzvy DTH-01: Big data and Artificial Intelligence for monitoring health status and quality of life after the cancer treatment a DTH-11: Large Scale pilots of personalised & outcome based integrated care. Akce, otevřená malým a středním podnikům, větším společnostem, technologickým centrem, univerzitám a výzkumným organizacím, rovněž poskytne platformu pro novou obchodní a technologickou spolupráci, zejména mezi podnikatelskými a výzkumnými organizacemi.
Více informací naleznete zde.

Workshop EFSA: "Studie srovnávací in vitro metabolismu při regulačním hodnocení rizika pesticidů"

  • Kdy: 15.11.2018 - 16.11.2018
  • Kde: Parma (Itálie)


Ve dnech 15. a 16. listopadu 2018 organizuje Evropský úřad pro bezpečnost potravin (European Food Safety Authority - EFSA) workshop "In vitro comparative metabolism studies in regulatory pesticide risk assessment" v Parmě pro strany zapojené do hodnocení pesticidů a odborníků v oblasti metabolických studií in vitro, které jsou základem pro identifikaci lidských metabolismů. Odborníci se vysvětlí, jak lze použít metabolická data a klíčové prvky, které je třeba vzít v úvahu při interpretaci výsledků studie.
Více informací naleznete zde.

Partnerská burza k desátému výročí IMI

  • Kdy: 14.12.2018
  • Kde: Lucemburk (Lucembursko)


Dne 14. prosince 2018 se v Lucemburku uskuteční mezinárodní konference a partnerská burza k desátému výročí průlomového financování prostřednictvím Iniciativy pro inovativní léčiva (Innovative Medicines Initiative - IMI). Akce se zaměří na optimální využití lékařských údajů vygenerovaných v současných a budoucích projektech IMI a bude hostit zástupce farmaceutického průmyslu, biotechnologických společností, akademické obce a výzkumných infrastruktur, a poskytne tak prostor pro navázání nových kontaktů.
Více informací naleznete zde.


Hodnocení: spravovat