1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
Zajímá vás, co se děje na fakultě? Přihlaste se k odběru bulletinu Jednička.

Pomůžeme vám

Potřebujete pomoc nebo informace a nevíte přesně na koho se obrátit?

Kontaktujte nás

187. PŘEHLED INFORMACÍ O EVROPSKÉM VÝZKUMU

Letní škola HBP o platformě stimulace mozku

  • Kdy: 17.8.2018 - 21.8.2018
  • Kde: Palermo (Itálie)


Ve dnech od 17. do 21. srpna 2018 se v italském Palermu uskuteční letní škola vzdělávacího projektu výzkumu lidského mozku (HBP - Human Brain Project). Letní škola představí účastníkům Platformu simulace mozku (BSP) projektu HBP a zaměří se na školení o tom, jak využít možnosti nabízené platformou. Účastníci budou mít možnost navrhnout způsoby, jak využít své původní experimentální data a techniky k implementaci nebo použití vícerozměrného neurálního modelu, který by chtěli prozkoumat. Uzávěrka přihlášek je 11. července 2018. Více informací a registrace naleznete zde.

Letní škola HBP – Neurovědecká základna, nástroje a aplikace

  • Kdy: 3.9.2018 - 7.9.2018
  • Kde: Düsseldorf (Německo)


Ve dnech 3. - 7. září 2018, se bude konat škola vzdělávacího projektu výzkumu lidského mozku (HBP – Human Brain Project) v německém Düsseldorfu. Tato škola představí účastníkům neuroanatomii a kognitivní funkce lidského mozku, včetně praktických pitevních kurzů. Studenti získají přehled o vybraných metodologiích používaných v projektu lidských mozků (HBP). Kurz bude zahrnovat školení o manipulaci a použitelnosti atlasu lidského mozku, část platformy HBP neuroinformatiky a úvod do služeb analytické a výpočetní platformy HBP pro vysoké výkony. Program bude obsahovat i přednášky o etických dopadech a možnostech financování EU. Více informací společně s registrací naleznete zde.


Letní škola “Barcelona Cognition, Brain and Technology Summer School”

  • Kdy: 3.9.2018 - 14.9.2018
  • Kde: Barcelona (Španělsko)


Mezinárodní letní škola “Barcelona Cognition Brain and Technology” (BCBT), která se zaměří na porozumění funkční architektuře mozku a její možné emulaci v umělých systémech se uskuteční v Barceloně ve dnech 3. - 14. září 2018. BCBT cílí studenty a výzkumné pracovníky zabývajícími se výzkumem na rozhraní neurověd a techniky například v oblasti BIO-ICT, Brain Inspired ICT, a Kognitivní systémy a robotika. BCBT je organizována projektem Human Brain Project. Více informací o akci včetně registračních poplatků a programu lze nalézt zde.


AAL fórum 2018

  • Kdy: 24.9.2018 - 26.9.2018
  • Kde: Bilbao (Španělsko)


Ve dnech 24. až 26. září 2018 se v Bilbau uskuteční fórum Active and Assistive Living (AAL Forum). Akce poskytne příležitost pro zapojení se do vytváření nákladově efektivnějších systémů, které slouží naší stárnoucí společnosti a pro propagaci inovativních technologických nápadů a služeb pro aktivní a zdravé stárnutí. Více informací a registrace je k dispozici zde.


Konference "Biologické monitorování lidí v Evropě" (HBM4EU)

  • Kdy: 28.9.2018
  • Kde: Vídeň (Rakousko)


Dne 28. září 2018 ve Vídni pořádá iniciativa Evropské unie pro biologické monitorování lidí (HBM4EU) ve spolupráci s rakouským předsednictvím Rady EU a Evropskou komisí (GŘ RTD) mezinárodní konferenci na vysoké úrovni "Biologické monitorování lidí v Evropě - věda a politika pro zdravé občany” (Human biomonitoring in Europe – science and policy for healthy citizens). Konference předloží první výsledky evropské společné iniciativy HBM4EU a ukáže, jak aktivity spojené s biologickým monitorováním lidí přispívají k vědě, tvorbě politik a zvyšování povědomí občanů. Více informací, program a registrační formulář naleznete zde. Registrace je otevřena do 30. června 2018.

 

Hodnocení: spravovat