1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
Zajímá vás, co se děje na fakultě? Přihlaste se k odběru bulletinu Jednička.

Pomůžeme vám

Potřebujete pomoc nebo informace a nevíte přesně na koho se obrátit?

Kontaktujte nás

183. PŘEHLED INFORMACÍ O EVROPSKÉM VÝZKUMU

 

Konference: "Demonstrace výsledků iniciativ velkých dat v oblasti zdravotní péče"

  • Kdy: 17.5.2018 - 18.5.2018
  • Kde: Rotterdam (Holandsko)


Ve dnech 17. - 18. května 2018 se v Rotterdamu uskuteční konference s názvem "Demonstrace výsledků iniciativ velkých dat v oblasti zdravotní péče" (Demonstrating Results of Big Data initiatives in Healthcare). Na této konferenci budou mít národní a evropské iniciativy a začínající podniky, které vyvíjejí rozsáhlé datová řešení ve zdravotnictví, možnost ukázat svou práci potenciálním uživatelům. Účastníci budou mít příležitost poukázat na problémy v současné zdravotní péči a předvést, jak mohou datová řešení pomoci jejich překonání. Termín pro zaslání abstraktu je 15. března 2018. Více informací a registrace je k dispozici zde.


Druhá série seminářů o HBP

  • Kdy: 4.6.2018 - 6.6.2018
  • Kde: Berlín (Německo)


Ve dnech 4. - 6. července 2018 se v Berlíně uskuteční druhá série seminářů vlajkové lodě HBP (Human Brain Project), která je zaměřená na podnikání v neurovědách - přetváření vědy na vynálezy. Cílem akce je vytvořit intenzivní praktickou zkušenost, které doplní teoretické aspekty online kurzu o právech duševního vlastnictví, překladu a využívání výzkumu. Důraz bude kladen na to, jak dostat návrh z laboratoře na trh, na porozumění problémům a definování odpovídajících potřeb ve zvolené oblasti, na identifikaci cílové skupiny, možnosti registrace patentů a na budování obchodního modelu. Registrace je otevřena do 25. dubna 2018. Více informací a registrace je k dispozici zde.


 

Seminář HBP: Neurobiologie pro nespecialisty

  • Kdy: 4.6.2018 - 6.6.2018
  • Kde: Berlín (Německo)


Ve dnech 4. - 6. července 2018 se v Berlíně uskuteční seminář vlajkové lodě HBP (Human Brain Project) o neurobiologii pro nespecialisty. Seminář je součástí druhé série seminářů o HBP a bude obsahovat témata od základní neurobiologie přes buněčnou biologii a elektrofyziologii až po velká data. Registrace je otevřena do 25. dubna 2018. Více informací je k dispozici zde

 

 

Hodnocení: spravovat