1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
Zajímá vás, co se děje na fakultě? Přihlaste se k odběru bulletinu Jednička.

Pomůžeme vám

Potřebujete pomoc nebo informace a nevíte přesně na koho se obrátit?

Kontaktujte nás

181. PŘEHLED INFORMACÍ O EVROPSKÉM VÝZKUMU


 

Třetí fórum „evropského kompasu“ pro duševní zdraví

  • Kdy: 8.2.2018 - 9.2.2018
  • Kde: Lucemburk (Lucembursko)


Ve dnech 8 a 9. února 2018 se v Lucemburku uskuteční každoroční fórum „evropského kompasu“ pro činnosti v oblasti duševního zdraví a pohody "EU Compass Forum on Mental Health and Well-being". Hlavním cílem akce je poskytování služeb v oblasti komunitního duševního zdraví a rozvoj integrovaných přístupů k řízení. Akce se bude mimo jiné věnovat na implementaci politických doporučení společné akce Evropského rámce pro opatření v oblasti duševního zdraví a pohody a každoroční průzkumy “evropského kompasu“. Pro registraci prosím kontaktujte EUForum@trimbos.nl. Více informací zde.


Partnerská burza v oblasti eHealth

     

  • Kdy: 24.4.2018 - 25.4.2018
  • Kde: Göteborg (Švédsko)


Ve dnech 24. 25. dubna 2018 se v Göteborgu uskuteční partnerská burza B2B v oblasti eHealth. Akce pořádaná sítí Enterprise Europe Network ve spolupráci s podnikatelským regionem Göteborg, Scanbalt a HealthTech Nordic, poskytne platformu pro setkání s vedoucími pracovníky v oblasti digitálních technologií a v oblasti zdravotnictví, klíčovými představiteli veřejného mínění a slibnými společnostmi a poskytne tak příležitost na vytipování partnerů pro budoucí konsorcia. Registrace je otevřená do 8. dubna 2018. Více informací a registrace naleznete zde. 

Message from Alliance4Life


Dne 30. ledna 2018 uspořádali Česká styčná kancelář pro výzkum, vývoj a inovace (CZELO), Středoevropský technologický institut (CEITEC), Stále zastoupení ČR při EU a Zastoupení Jihomoravského kraje v Bruselu akci s názvem „Message from Alliance4Life“. Cílem akce bylo představit bruselskému publiku iniciativu a projekt H2020 Alliance4Life, jehož koordinátorem je Masarykova univerzita, CEITEC jakož i jednotlivé instituce zapojené do projektu. Aliance chce přispět k formování vědní politiky a vědních priorit na národní i evropské úrovni, ke zlepšení účasti EU-13 v rámcových programech a k využití synergií mezi strukturálními fondy a rámcovými programy EU. V rámci akce byla také představena deklarace projektu, která byla podepsána v Brně v rámci kick-off meetingu Alliance4Life, ve dnech 15. - 17. ledna 2018. Celou deklaraci naleznete zde a více informací zde.

 

 

 

Hodnocení: spravovat