1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
Zajímá vás, co se děje na fakultě? Přihlaste se k odběru bulletinu Jednička.

Pomůžeme vám

Potřebujete pomoc nebo informace a nevíte přesně na koho se obrátit?

Kontaktujte nás

180. PŘEHLED INFORMACÍ O EVROPSKÉM VÝZKUMU

Message from Alliance4Life
  • Kdy: 30.1.2018
  • Kde: Brusel (Belgie)

Dne 30. ledna 2018 pořádá v Bruselu projekt Alliance4Life ve spolupráci s Českou styčnou kanceláří pro výzkum, vývoj a inovace (CZELO), zastoupením Jihomoravského kraje a Stálým zastoupením ČR při EU konferenci na téma: "Message from Alliance4Life". Akce přestaví projekt Alliance4Life financovaný z programu H2020, jehož koordinátorem je CEITEC. Cílem projektu je vytvořit evropskou alianci progresivních výzkumných středisek a univerzit z členských států EU-13, zaměřených na výzkum v oblasti medicíny a vědy o živé přírodě v méně aktivních členských státech. Registrace je možná do 21. ledna 2018 zde. Více informací naleznete zde.

Nová výzva Iniciativy společného programování – Zdravá výživa pro zdravý život (JPI HDHL)

Iniciativa společného programování „Zdravá výživa pro zdravý život“ (JPI HDHL) spustí dne 6. února 2018 jednokolovou výzvu „Výživa a Epigenom“ k předkládání návrhů projektů. Cílem výzvy je podpořit společné nadnárodní projekty zaměřující se na výzkum vztahu mezi výživou a epigenem a jejich vlivu na lidské zdraví. Návrhy projektů lze podávat až do 12. dubna 2018.
Více informací naleznete zde.
 
Zpráva EUA o veřejném financování univerzit

Asociace evropských univerzit (European University Association – EUA) vydala zprávu k vývoji veřejných financí, ta zachycuje nejnovější trendy financování v Evropě a nabízí nejaktuálnější informace o 34 vysokoškolských systémech. Zpráva poskytuje rovněž informace o úrovni veřejného financování v České republice. Další informace k nalezení zde.
Celá zpráva dostupná zde
Hodnocení: spravovat