1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
Zajímá vás, co se děje na fakultě? Přihlaste se k odběru bulletinu Jednička.

Pomůžeme vám

Potřebujete pomoc nebo informace a nevíte přesně na koho se obrátit?

Kontaktujte nás

176. PŘEHLED INFORMACÍ O EVROPSKÉM VÝZKUMU


Science Café s Cyrilem Höschlem


Česká styčná kancelář pro výzkum, vývoj a inovace (CZELO) Vás společně se svými partnery srdečně zve na v pořadí již sedmé Science Café, které se uskuteční dne 24. října 2017 od 19:00 v Pražském domě v Bruselu. Hostem bude významný český psychiatr a popularizátor vědy, ředitel Národního ústavu duševního zdraví v Klecanech, člen Evropské akademie věd a umění (EASA) a bývalý prezident Asociace evropských psychiatrů (EPA) a Evropské federace lékařských akademií (FEAM), Cyril Höschl. Science Café je diskusní večer mezi vědci a zájemci o vědu z řad široké veřejnosti a dává účastníkům možnost se v neformálním prostředí zeptat na to, co je zajímá z dané oblasti. Neformální debata bude následována číší vína. Více informací naleznete zde.

Healthy urban living

  • Kdy: 9.11.2017 - 10.11.2017
  • Kde: Utrecht (Nizozemsko)


Ve dnech od 9. listopadu do 10. listopadu 2017 pořádá v Utrechtu University Medical Centre Utrecht společně se svými regionálními partnery Netherlands Enterprise Agency a Enterprise Europe Network událost “Healthy Urban Living”. Akce podpoří mezinárodní partnerství a projekty v oblastech, kde nové výzkumné nápady vytváří inovace. Workshop bude zemřený na tři hlavní témata: Budoucí technologie v oblasti zdraví, Budoucí společnost (zdraví život v inkluzivní společnosti) a budoucí udržitelnost měst. Cílem události je usnadnit účast v programech Horizont 2020 a Eurostars. Více informací zde.

Bezpečnostní seminář ENISA eHealth

  • Kdy: 15.11.2017
  • Kde: Lisabon (Portugalsko)


Dne 15. listopadu 2017 ENISA - Agentura EU pro bezpečnost sítí a informací organizuje spolu s portugalským ministerstvem zdravotnictví a Ředitelstvím pro sdílené služby v Lisabonu seminář na téma eHealth Security. Tato událost se zaměří na aspekty týkající se provádění NIS Directive - směrnice o bezpečnost sítí a informačních systémů ze strany členských států EU, konkrétně na oblast zdravotnictví a zdůrazní zvyklosti při výběru poskytovatelů základních služeb a shromažďování základních bezpečnostních opatření. Proběhnou zde i semináře s vybranými průmyslovými specialisty zaměřené na novou problematiku v oblasti poskytování bezpečnosti elektronického zdravotnictví. Více informací bude brzy zveřejněno zde.

Šestý ročník International Fluid Academy Day (IFAD)

  • Kdy: 23.11.2017 - 25.11.2017
  • Kde: Antverpy (Belgie)


Ve dnech 23. až 25. listopadu 2017 se v Antverpách uskuteční šestý ročník tzv. Internatnnoal Fluid Academy Day, který naváže na předcházející ročníky a znovu zhodnotí předchozí výstupy. Cílem této události je přezkoumat nedávné pokroky v řízení objemu tekutin, monitoracia hemodynamiky a orgánových funkcích v rámci intenzivní péče. Většina dalších témat se také budou zabývat oblastí intenzivní péče, přičemž bude žádoucí, aby se účastníci z řad medicíny, průmyslu a studentů vyjádřili k danému tématu. Více informací o programu a registraci naleznete zde.

Zasedání: Personalised Medicine through Open innovation

  • Kdy: 30.11.2017
  • Kde: Belfast (Velká Británie)


Dne 30. listopadu 2017 pořádá Iniciativa inovativní medicíny (The Innovative Medicines Initiative - IMI) v Belfastu akci ,,Personalised Medicine through Open Innovation‘‘,s podtitulem „Personalising Your Health: A Global Imperative!“. Akce se bude konat v rámci kongresu ‚The European Alliance for Personalised Medicine Congress‘, který se bude zabývat mimo jiné agendou politik, i agendou inovací a personalizované medicíny. Samotný kongres se koná od 27. do 30. listopadu 2017. Více informací o zasedání a kongresu, včetně účastnických poplatků, naleznete zde.

SC1 - Informační den k výzvám v oblasti zdraví H2020

  • Kdy: 8.12.2017
  • Kde: Brusel (Belgie)


Dne 8. prosince 2017 pořádá Evropská komise v Bruselu informační den ke společenské výzvě 1 (SC1) - Zdraví, demografická změna a dobré životní podmínky. V souvislosti s informačním dnem se dne 7. prosince 2017 v Bruselu uskuteční dvě vedlejší akce:


Více informací o události, včetně registrace, naleznete zde.
 

 

Hodnocení: spravovat