1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
Zajímá vás, co se děje na fakultě? Přihlaste se k odběru bulletinu Jednička.

Pomůžeme vám

Potřebujete pomoc nebo informace a nevíte přesně na koho se obrátit?

Kontaktujte nás

175. PŘEHLED INFORMACÍ O EVROPSKÉM VÝZKUMU

Letní škola HBP - Future Medicine: Brain Disease Neuroscience

  • Kdy: 27.11.2017 - 3.12.2017
  • Kde: Obergurgl (Rakousko)


Ve dnech 27. listopadu až 3. prosince 2017 organizuje HBP (Human Brain Project) v rakouském Obergurglu 5. letní školu s názvem: „Future Medicine: Brain Disease Neuroscience“. Přednášky a praktické cvičení budou zaměřeny na nové typy léčiv, novou léčbu a personalizovanou medicínou. Registrace je otevřena do 18. září a účastníci jsou povinni spolu se žádostí předložit abstrakt jejich současného výzkumu. Více informací naleznete zde.

4. konference Společné programové iniciativy - Zdravá výživa pro zdravý život (JPI HDHL)

  • Kdy: 1.12.2017
  • Kde: Brusel (Belgie)


Společná programová iniciativa v oblasti výživy (Joint Programming Initiative - Healthy Diet for a Healthy Life - JPI HDHL) pořádá v Bruselu 1. prosince 2017 4. mezinárodní konferenci. V rámci konference budou pořádány workshopy o nutriční vědě, jejichž cílem bude vypracovat pokyny a doporučení, jakým způsobem může akademická a průmyslová sféra spolupracovat v oblasti JPI HDHL. Dále budou diskutovány například vhodné způsoby financování JPI HDHL apod. Konference má za cíl shromáždit poskytovatele finančních prostředků, vědce, tvůrce politik v oblasti zdraví, zástupce průmyslu, zdravotnictví a ostatní zainteresované odborníky. Konference je určená i pro širokou veřejnost. K registraci do 17. listopadu 2017. Více informací zde.

Informační den ke výzvám v oblasti zdraví (SC1) H2020

  • Kdy: 8.12.2017
  • Kde: Brusel (Belgie)


Dne 8. prosince 2017 pořádá Evropská komise v Bruselu informační den ke společenské výzvě 1 (SC1) - Zdraví, demografická změna a dobré životní podmínky. Program akce a registrace budou zveřejněny na konci září. V souvislosti s informačním dnem se dne 7. prosince 2017 v Bruselu uskuteční dvě vedlejší akce:


Více informací zde.


Sedmý evropský kongres o diabetes a endokrinologii

  • Kdy: 12.2.2018 - 13.2.2018
  • Kde: Mnichov (Německo)


Ve dnech 12. a 13. února 2018 se v Mnichově koná 7. evropský kongres o diabetu a endokrinologii. Akce se zaměřuje na nové přístupy k léčbě cukrovky a vývoji endokrinologie. Další informace, včetně registračních poplatků, naleznete
zde.


EFSI podpoří léčbu rakoviny mozku

EIB a německá zdravotnická společnost MagForce podepsaly dohodu, která společnostem působícím v Evropě v oboru zdravotnictví umožní v následujících 3 letech zažádat EIB o půjčku ve výši až 35 milionů EUR. Spolupráce s MagForce bude možná díky Evropskému fondu pro strategické investice (EFSI). Půjčka poskytnutá EIB bude v oblasti léčby rakoviny mozku podporovat zavedení metody NanoTherm do Evropy. Více informací zde.


 

Hodnocení: spravovat